Karel Kutsar võitis motokrossi Eesti karikavõistlused

Karel Kutsar. Foto: Rauno Kais

Narvas lõppesid Eesti karika- ja meistrivõistlused ning TOP200 harrastajate karikasari motokrossis, kus kiireimas MX Open A klassis tuli ülinapilt esimeseks Karel Kutsar. Pitbike Eesti meistriks krooniti Juss Maidla ning TOP200 esimese koha saavutas Tristan Uiga.

Enne finaaletappi Narvas edestas MX Open A klassis Karel Kutsar (KTM, Sõmerpalu MK) Gert Krestinovit (Honda, Motoextreme) ainult kolme punktiga. Narva kvalifikatsiooni kiireima aja sõitis välja Hardi Roosiorg (KTM, KTM Racing Estonia), aga seda ainult 0,001 eduga Kutsari ees.
Avasõitu asus juhtima aga Krestinov, kes püsis liidrina sõidu keskpaigani, kuid siis pääses Kutsar mööda ja võttis paarisekundilise eduga sõiduvõidu. Roosiorg ületas lõpujoone kindlal kolmandal kohal.
Teises sõidus ebaõnnestus aga Kutsaril sõidu algus, kus ta oli viimane, kuid sõidu edenedes suutis ta end siiski kolmandaks sõita. Krestinov haaras sõidus liidrikoha kohe alguses ning suutis Roosiorgu enda selja taga hoida ja edestas teda lõpus pea 7 sekundiga.
Kahe sõidu kokkuvõttes võitis etapi Krestinov 47 punktiga, Kutsar (45 p) oli teine ja Roosiorg (42 p) kolmas. Karikavõistlustel suutis Krestinov küll 2 punkti maha kärpida, kuid 1 punkt jäi esikohast puudu, mis tähenda, et Kutsar võitis lisaks MX1 klassi Eesti meistritiitlile ka tänavuse MX Open A karikavõidu. Roosiorule kuulus hooaja kokkuvõttes kolmas koht.

Pitbike MX karikavõistlustel oli Juss Maidlal (Bucci Moto, Freetime Racing) edu teisel ja kolmandal kohal asuvate Marko Lepiku ja Romet Ahi (mõlemad (Bucci Moto, Freetime Racing) ees 16 punkti. Narvas võitis Maidla avasõidu Lepiku ees ja oli viimases Lepiku järel teine, mis tähendas, et mehed kogusid päeva lõpuks võrdse arvu punkte. Tänu viimase sõidu paremale tulemusele võitis etapi küll Lepik, aga meistritiitel kuulus Maidlale. Ahi oli Narvas kummaski sõidus kolmas, mis andis talle ka meistrivõistlustel Maidla ja Lepiku järel kolmanda koha.

TOP200 liider oli enne finaali Tristan Uiga (Husqvarna, Motoextreme), aga seda ainult 2 punktilise eduga Priit Palatu (KTM, Sõmerpalu MK) ees.
Narvas võttis etapivõidu kodurajal võistelnud Juri Vinogradov (KTM, Narva SK Energia), kes oli avasõidus Nurja järel teine, kuid võitis viimase. Nurja oli seevastu teises sõidus teine, mis andis talle ka kokku teise koha. Mõlemad sõidud lõpetas kolmandana Marken Sonn (Husqvarna, Kose AMK) ning Palatu pidi nii sõitudes, kui kokku neljanda kohaga leppima.
Sarja võitis seega Uiga ja seda 7 punktiga Palatu ees, Sonn oli kolmas, aga tema jäi Uigast juba 25 punkti kaugusele.

Veteranide Eesti karikavõistlustel võitis nooremas 40+ klassis Narva etapi Avo Ärm (Yamaha, Kohila Motospordi Klubi) Allan Vierlandi (Yamaha, SK Yamaha Keskus) ja Valeri Homini (Husqvarna, Roosna-Alliku MK) ees. Eesti karikavõitjaks tuli tänavu Vierland, teine oli Homin ja kolmas Narva etapi neljas mees Jaanus Kompus (Honda, HRC Eesti Racing Team). Eakamate 50+ esikolmikusse sõitsid end Narvas Aivo Rabbi (KTM, Paikuse MK), Jaan Tang (KTM, KTL Racing klubi) ja Priit Laur (Kawasaki, Linnamäe krossiklubi) ning ka karikavõistluste esikolmik oli hooaja lõpuks täpselt sama.
Veteranidega koos sõitnud naiste klassis võitis Narva etapi Krissu Konoplitski (KTM, Sõmerpalu MK), teise koha saavutas Agnes Võsanurm (Husqvarna, Paikuse MK) ja kolmanda Juta Saan (KTM, Kagu MK) ning kaunima soo hooaja esikolmiku moodustasid samad preilid ja seda samas järjestuses.

Kohalikele auhindadele võistelnud 85cc klassis sõitsid end esikolmikusse Narva SK Energia noored sportlased Maksim Kaljula, Stanislav Lihhatsov (mõlemad Yamaha) ja Nikolai Tserkasov (Kawasaki) ning 65cc klassis Kaspar Uibu (Yamaha, Sõmerpalu MK), Enriko Peilman (KTM, RedMoto Racing) ja Robin Raudsepp (KTM).