Karksi-Nuias taaselustati edukalt kunagine menukas motokross

Golovkin (300), Leok (3), Mägi (410), Rätsep (221). Foto: Motostart Photography
Nädalavahetusel sõideti Karksi-Nuia lähistel asuval Ainja krossirajal legendaarse “Jõud Suursõit” järglane “Nuia Suursõit”, kus sarnaselt ammustele aegadele olid stardis meie praegused tippsõitjad. Nii oli nüüd rajal Tanel ja Aigar Leok, Priit Rätsep ja teised kiired eestlased ning külgkorvide MM-il osalevad Eesti ja Läti sõitjad.

MX1 ja MX2 klassid võistlesid Ainjal koos ning ühise kvalifikatsiooni kiireim oli MX1 sõitja Priit Rätsep MX2 arvestuses osalenud Tanel Leoki ja Indrek Mägi (MX1) ees.
Esimeses sõidus võidutses Leok pooleteise sekundilise eduga Rätsepa ees ning kolmandana ületas lõpujoone alguses paar ringi sõitu juhtinud Venemaa sõitja Viacheslav Golovkin. MX1 klassis oli esikolmik Rätsep, Golovkin ja Mägi, MX2-s järgnesid Leokile tema onupoeg Aigar ja Kristjan Rätsep.
Teises sõidus ei leidunud vastast Priit Rätsepale, kes juhtis sõitu algusest lõpuni. Teisena lõpetas Mägi ja kolmandana Golovkin. MX2 esikolmiku moodustasid aga Aigar Leok, Rätsep ja Andreas Hiiemägi. Pikalt teisena sõitnud Tanel Leok katkestas sõidu paar ringi enne lõppu tehnilistel põhjustel ja sai kirja 7nda koha.
Kahe sõidu kokkuvõttes võitis MX1 klassi Rätsep, kellele järgnesid Mägi ja Golovkin, MX2 esikoha sai Aigar Leok Kristjan Rätsepa ja Tanel Leoki ees.

85cc klassi avasõidu võitis kvalifikatsiooni kiireim Kevin Sleng Mikk Martin Lõhmuse ja Robert Sarapuu ees. Teises sõidus suutis aga Lõhmus Slengi alistada ning võitis nii sõidu, kui ka võistluse. Esiduo järel lõpetas kolmandana taas Sarapuu.

Külgvankritel oli kohal väga kõrgetasemeline seltskond, sest lisaks MM-il tegusid tegevatele Kert Varik – Maarek Miilile olid kohal ka hiljuti MM-etapil poodiumile sõitnud lätlane Janis Daiders koos maailmameister Kaspars Stupelisega. Lätlased võtsid ka Ainjast mõlemad sõiduvõidud ning üldvõidu. Kahe sõidu kokkuvõttes said teise koha Raido Riim ja Maurice Lina, kes olid avasõidus viiendad, kuid viimases teised. Poodiumi madalaimale astmele tõusid sõidud neljanda ja kolmandana lõpetanud Margo Sonn ja Tanel Kõiv. Kodurajal võistelnud Varik – Miil olid küll avasõidus teised, kuid teises sõidus katkestasid tehnilistel põhjustel ja nii pidid nad 7nda kohaga leppima.
Samades sõitudes osalenud Hobi külgvankrite klassis sõitsid end esikolmikusse Janek Soidla – Krister Kindel, vennad Sverre ja Alar Lamp ning Indrek Aljes – Toomas Rinn.

MX Hobi klassis võidutses sõidud teisena lõpetanud Martin Poljakov, kellele järgnesid avasõidus viienda koha saanud ja viimase võitnud Kermo Uue ning Venemaa sõitja Mikhail Gudkov, kes võitis küll esimese sõidu, kuid oli teises viies.

Karksi meistrivõistluste esikohale võitlesid Renno Ruubel ja Raido Nikonorov. Kui avasõidus oli parim Nikonorov Ruubeli ees, siis viimases sõidus oli tulemus vastupidine ja tänu sellele tuli meistriks ka Ruubel. Kahe sõidu tulemusena sai kolmanda koha kummaski sõidus samuti kolmandaks tulnud Tamo Toodo.