Kätriin Nilbe jetispordi MM-i I etapil kolmas

Itaalias Gallipolis sõideti sellel nädalavahetusel jetispordi MM-sarja I etapp. Reedel toimusid ajasõidud, laupäeval sõideti esimene ja pühapäeval teine sõit.

Gallipoli tervitas maailma parimaid jetisportlasi ilusa ilma, kuid suhteliselt kõrge lainega rajal mis tegi võistlustingimused raskeks ja lugema hakkasid kogemused.
Eestit oli esindamas viis sportlast – klassis SKI Ladies GP1 sõitsid Kätriin Nilbe ja Jasmiin Üpraus, SKI GP1 klassis Markus Lutsokert ja Marten Männi ning Runabout GP1 klassis esindas Eestit Anton Pankratov.

SKI Ladies GP1 klassis reedestes ajasõitudes sai Kätriin neljanda aja ja oma MM-sarja debüüti teinud Jasmiin oli kuues. Ajasõidu võitis mitmekordne maailmameister Emma-Nellie Ortendahl Rootsist. Meestest SKI GP1 klassis tegi parima aja Markus Lutsokert olles üheteistkümnes ja Marten Männil ajasõit ebaõnnestus ning tulemuseks oli kahekümne seitmes aeg. Parima aja saavutas Quinten Bossche Belgiast.
Runabout GP1 klassis vaevasid Anton Pankratovi jetti tehnilised probleemid ja kvalifikatsioonist finaali ta edasi ei saanud.

Ski Ladies GP1 esimeses võistlussõidus tuli Kätriin finišisse neljandana ja Jasmiin kuuendana, sõidu võit kuulus Emma-Nellile. Teise sõidu võitis Lätlanna Krista Uzare, Kätriin oli kolmas ja Jasmiin kuues. Kahe sõidu kokkuvõttes võitis etapi Krista Uzare Lätist, teine oli Emma-Nellie Ortendahl Rootsist, kolmas Kätriin Nilbe ja Jasmiin Üpraus viies.

SKI GP1 klassi esimese sõidu võitis mitmekordne maailmameister Kevin Reiterer Austriast. Eestlastest oli parim Markus Lutsokert, kes lõpetas sõidu seitsmendana, Marten Männi oli kaheksas. Teise sõidu võitis Raphael Maurin Prantsusmaalt, kellele läks ka kokkuvõttes etapivõit. Markuse ja Marteni kohad olid samad, mis esimeses sõidus, ehk seitsmes ja kaheksas. Kokkuvõttes Markus Lutsokerdile etapilt kuuenda koha punktid ja Marten Männile kaheksanda koha punktid.

Runabout GP1 klassi võit läks Yousef Al Abdulrazzaqile Araabia Ühendemiraatidest. Anton Pankratov kahjuks sellel etapil punkte ei saanud.

MM-i I etapil osales kolmes võistlusklassis kokku 71 sportlast rohkem kui 30 riigist.

Järgmisel nädalavahetusel sõidetakse MM-sarja II etapp Sardiinias, kus toimub ka ühe võistluse põhine MM teistele klassidele. Eesti võidusõitjaid on seal osalemas kokku üheksa.