Keity Meier oli Poola EM-i etapil kaheksas

Keity Meier
Keity Meier
Möödunud nädalavahetusel toimus Poolas, Krzeszowice mototriali Euroopa meistrivõistluste 2. ja 3. etapp. Üle 30 kraadises kuumuses ja äiksevihmas läks rajale üle paarikümne naise, nende seas ka Keity Meier.

Võistluspäeva eelne treening näitas, et Keity head vormi. Võistluspinge ja äiksevihmast kastetud kohati väga libedatel radadel ei lasknud Keityl kohe head sõiduvormi näidata. Esimesed viis katset ebaõnnestusid, siis läks sõit järjest paremaks ning teise ringiga võis juba peaaegu rahule jääda. 86 teenitud trahvipunkti andis esimesel päeval 8. koha. “Rajad olid pigem MM-i tase. Tavaliselt EM-il nii raskeid radasid või õigemini üksikuid raskeid takistusi pole olnud. Kui mõne raske takistusega sain suurepäraselt hakkama, tekkisid võistluspingest vead aga lihtsatel kohtadel. Kui esikolmik kõrvale jätta, said kõik liiga palju punkte. Minul jäi 5. kohast puudu vaid 5 punkti. Tõenäoliselt jäi hea koht just võistluse alguse ebaõnnestumisesse”.

Teine võistluspäev oli väga rasketes tingimustes. Lisaks suurele kuumusele sadas lakkamatult äiksevihma. “Sain sõidu paremini käima kui esimesel päeval. Esimesel ringil kogunes 32 karistuspunkti, esimese päevaga võrreldes peaaegu poole vähem. Teine ring algas ka hästi, aga siis teatati, et võistlus katkestatakse raskete ilmaolude tõttu”.

Keity hooaeg jätkub selle nädala lõpus Soomes toimuva võistlusega. “Võistlen laupäeval Soomes. Peale seda tulen korraks tagasi Eestisse ja lähen siis paariks nädalaks tagasi Soome Kari Paajaneni juurde treeninglaagrisse. Need on head treeningud, kus tuleb ennast proovile panna. Treeningpaik on maagiline triali paradiis. ”

Järgmine EM-i etapp toimub augusti alguses Saksamaal. “Üks plaan on minna Saksamaale juba nädal varem ja osaleda seal toimuval Saksamaa MV etapil. Kuigi samal ajal on ka Vasalemmas Eesti MV etapp oleks Saksamaa võistlus paremaks testiks peale treeninglaagrit ja enne EM-i”.

Kohe peale Saksamaad sõidab Keity edasi Soome, kus sel aastal toimub Põhjamaade MV. Sõltuvalt hooaja eelarvest on plaan osaleda ka kahel MM-i etapil Itaalias ja Saksamaal. “Suur tänu kõikidele toetajatele ja kaasaelajatele. Eriline tänu Silberautole, kes andis mulle hooaja lõpuni kasutada bussi ning aitab mind sõitudel EM-ile ja MM-ile. Aitäh!”