Ken Torn ja Kauri Pannas saavutasid Euroopa meistrivõistlustel ERC Junior klassivõidu

Ken Torn ja Kauri Pannas. Foto: ERC Twitter

Möödunud nädalavahetusel sõideti Lätis autoralli Euroopa meistrivõistluste (ERC) kolmas etapp, Rally Liepāja. Võistlusele registreerunute hulgast võis leida üheksa Eesti võistluspaari, kellest kaks heitlesid ka ERC punktide eest. ERC 3 ja ERC 3 Junior arvestuses olid stardis Ken Torn – Kauri Pannas (Ford Fiesta MK8 R2T) ja Gregor Jeets – Kuldar Sikk (Ford Fiesta MK8 R2T).

Torn – Pannas alustasid rallit tõusvas tempos ning lõpetasid laupäevase võistluspäeva liidritena. Edu teist kohta hoidnud Sindre Furuseth – Jim Hjerpe (Peugeot 208 R2) ees oli 17,8 sekundit.
Jeets, kelle jaoks oli Lätis tegemist Euroopa meistrivõistluste debüüdiga, kaotas avapäeva kolmandal katsel turbo probleemide tõttu üle kaheksa minuti ning lõpetas päeva 13. kohal.

Pühapäeval jätkus ralli kaheks kiiruskatsega, millest Torn – Pannas võitsid pooled. Kuna vahe oli lähimate jälitajatega piisav, siis enam suuri riske võtma ei pidanud ning nii lõpetasid saarlased Liepāja ralli ERC 3 ja ERC 3 Junior arvestuse võitjatena. Torn – Pannase vahe jäi peale 205,96 katsekilomeetrit Furuseth – Hjerpega 29,4 sekundit.

„Pärast arutelu JWRC teemal, tegime otsuse, et sel aastal me enam seal osaleda ei suuda ning sellest teada andes M-Spordile, tuli sealt vastu pakkumine, et äkki oleks huvi sõita hoopis ERC etapp. Tänu toetajatele leidsime eelarvesse vahendeid, et see pakkumine vastu võtta ja kätt soojas hoida,“ sõnas Torn peale Liepāja ralli juunioride arvestuse võitu.

Gregor Jeets – Kuldar Sikk lõpetasid esimese ühise ERC etapi juunioride kümnendal kohal.

Hooaja kolmanda ERC etapi üldvõidu võtsid Eesti meistrivõistluste üldliidrid Oliver Solberg – Aaron Johnston, kellele see oli esimeseks kruusaralliks VW Polo R5 autol.

Lisaks ERC etapile sõideti Liepāja ralli raames ka Läti autoralli meistrivõistluste etapid, kus teenisid klassivõite ka eestlased.

Laupäeval sõidetud meistrivõistluste kolmanda etapi võitsid Ford Fiesta WRC autol sõitnud Georg Gross – Raigo Mõlder, kes edestasid 4,1 sekundiga Solberg – Johnsonit. Pühapäeval sõidetud hooaja neljanda etapi lõpetasid eestlased kolmandana, jäädes Solberg – Johnsonist maha 33,2 sekundiga.

Laupäeval sõidetud Läti meistrivõistluste kolmandal etapil jõudsid veel eestlastest poodiumile Kapar Kasari – Karl-Artur Viitra (Ford Fiesta R2), kes olid kolmandad klassis LRC3 ja juuniorid ning, kes kordasid tulemust ka pühapäeval.

Klassis LRC4 võtsid laupäeval kolmikvõidu Marko Ringenberg – Allar Heina (BMW M3), Raiko Aru – Veiko Kullamäe (BMW M3) ja Ott Mesikäpp – Raiko Lille (BMW M3). Ringenberg – Heina olid parimad ka pühapäeval. Aru – Kullamäe lõpetasid poodiumi madalaimal astmel.

Kui laupäeval keegi eestlastest LRC5 klassis korraliku tulemust kirja ei saanud, siis pühapäeval hoolitsesid selle eest Karel Tölp – Martin Vihmann (Honda Civic Type-R) võttes klassivõidu.