Kert Varik ja Lari Kunnas võitsid nii Langel kui Eesti meistritiitli

Kert Varik/Lari Kunnas (6). Foto: Urmo Sibul

Täna lõppesid Lange motokeskuses Castrol Eesti motokrossi meistivõistlused ning selgusid selle hooaja parimad külgkorvide ja quadide sõitjad. Kahjuks rikkus Läti vabariigi valitsuse otsus oma koroonatingimuste karmistamisel lätlaste reisiplaanid Eestisse, mistõttu enamusi sealseid kiireid sõitjaid Lange stardirivistusest ei leidnud.

Külgkorvidel ei leidunud vastast eelmise aasta MM-i kuuendale mehele Kert Varikule, kellel tänavu korvis soomlane Lari Kunnas. Mehed haarasid mõlemas sõidus kohe stardist liidrikoha ning kadusid peagi konkurentidelt eest ja võtsid kaks veenvat esikohta. Sama kindlalt olid teised Gert Gordejev ja lätlane valitsev maailmameister Kaspars Stupelis, kes sõitsid kummaski sõidus uhkes üksinduses teisel kohal enamus distantsist. Kolmandad olid mõlemas sõidus noored Robert Lihtsa ja Markus Lina (Mega, Kagu MK).
Eesti meistivõistlustel said Varik/Kunnase (Husqvarna, AYR Racing Team, 225 punkti) järel hõbeda Gordejev/Stupelis (Husqvarna, RedMoto Racing, 202 p) ja pronksi Markus Normak ja Karl-Albert Kasesalu (Zabel, MK GasGas, 197 p). Kuna Kasesalu ei saanud vigastuse tõttu Langel osaleda, oli Normaku korvimeheks eelmise aasta Eesti meister Tanel Kõiv, kes tänavu ei ole kordagi tsiklil olnud, mistõttu ei olnud meeste kiirus arusaadavatel põhjustel maksimaalne ning nendel tuli Langel kokku neljanda kohaga leppida.

Quadidel kindlustas Kevin Saar (Yamaha, Pärnu MC) meistritiitli juba eelmisel etapil ning võistles Lange etapi ajal Prantsusmaal. See andis sellel hooajal esimest korda konkurentidele võiduvõimaluse ja seda kasutas kõige paremini ära Martin Filatov (Honda, Kagu MK), kellele oli see tervislikel põhjustel alles esimene Eesti meistrivõistlust etapp käesoleval aastal. Filatovi hoog oli endiselt hea ja noormees võitis kindlalt mõlemad sõidud. Kahe sõidu kokkuvõttes järgnes talle mõlemad sõidud samuti teisena lõpetanud Sander Lakiza (Yamaha, Pärnu MC) ning kolmas oli sõidud 4. ja 3. kohal lõpetanud Aleks Sale (Yamaha, MK K&K).
Meistrivõistlustel järgnesid Kevin Saarele (200 p) Lakiza (161 p) ja Janno Oja (Yamaha, Tihemetsa MK, 138 p), kes avasõidus heitles Lakizaga enamus sõidust teisele kohale, kuid pidi konkurendile alla vanduma, lisaks kukkus noormees teises sõidus ja katkestas ning oli kokku neljas.
Samades sõitudes osalenud 35+ arvestuses sõitsid seekord esikolmikusse Indrek Uusmaa (Yamaha, Sõmerpalu MK), Karmo Sturm (Yamaha, Pärnu MC) ja Talis Kähr (Yamaha, Kagu MK). Karikavõistluste esikoha sai Langel avasõidus kukkunud ja katkestanud Kardo Saarmann (Honda, Pärnu MC), teine oli Uusmaa ja kolmas Langelt puudunud Rene Kaseste.

Quad Junioris olid puudu mitmed Läti sõitjad ja mõned kohalikud sõitjad võitlesid tervislike probleemide ja vigastustega, mistõttu selles arvestuses oli ainult kaks osalejat ja see etapp neil tiitlivõistluste arvestuses kirja ei läinud. Täna oli parim Mihkel Salujõe (Honda, HRC Eesti Racing Team) ja tehniliste probleemidega maadelnud Tanel Põdra (KTM, Pärnu MC) teine. Põdra seevastu saavutas aga eelnevate etappide tulemusena meistritiitli täna haiguse tõttu puudunud Rasmus Sõna (Honda, Äksi39Team) ja Salujõe ees.
Koos noortega kihutanud veteranide klassis võitis etapi Rene Tarend (Yamaha, Sõmerpalu MK), teine oli Mark Saar (Kawasaki, RedMoto Racing) ja kolmas Janek Vernik (Yamaha, SK Yamaha Keskus). Karikavõitjaks tuli samuti Tarend, kellele järgnesid Saar ja Langel tehnilistel põhjustel katkestanud Olari Saarme (KTM, Sõmerpalu MK).

Kõige väiksemas meistrivõistluste klassis ATV Lapsed jätkas võitudejada lätlane Roberts Trautmanis (Apex), kellele ei leidunud Langel ühtegi vastast ning mõlemast sõidust tulid kindlad võidud. Kummaski sõidus sai teise koha Pätrik Ilm (Cobra, Linnamäe krossiklubi) ning kolmas oli päeva lõpus sõidud 4. ja 3. kohal lõpetanud Argo Algma (Apex) samuti Linnamäe krossiklubist.
Hooaja kokkuvõttes võitis Trautmanis kõik sõidud peale ühe, kus ta oli teine. Meistrivõistlustel sai Läti poisi järel teise koha Algma ja kolmanda Ilm.

Külgkorvide veteranide Eesti karikavõistluste “nooremas” 45+ klassis võitsid Lange etapi enamus hooaja sõite võitnud Renee Reinu/Teet Eier (KTM, Kohila Motospordi Klubi) ning ka täna tulid mõlemast sõidust maksimumpunktid. Teised olid Argo Põldsaar/Ruslan Talf (KTM, Kohila Sidecar Cross Team) ja kolmandad Erik Vahter/Jüri Saan (Husqvarna, Kose AMK). Karikavõistluste esikolmik oli ka sama, mis Langelgi.
Eakamate 55+ esikolmikusse sõitsid seekord Sverre Lamp/Indrek Aljes (KTM, Saku MK), Märt Arula/Sten Niitsoo (Husqvarna, Kose AMK) ja Sergei Ivanov/Siim Mokrik (KTM, Saku MK). Lamp/Aljes võitsid karikavõistlusted Arula/Niitsoo ees, kolmandad olid Langelt eelpool mainitud põhjuste tõttu puudunud lätlased Andris ja Karlis Bickovskis.
Veteranidega koos rajal olnud naistest tegid väga hea esituse Katrin Põldma/Rain Vaikmäe (KTM, MK D&T), kes olid avasõidus lausa üldkokkuvõttes kolmandad, teise võidukihutamise lõpetasid nad samuti kõrgel neljandal kohal. Naiste arvestuses järgnesid nendele Diana Pruks/Riin Päll (KTM, MK D&T). Kusjuures Pällil oli väga töine päev, kuna ta osales ka koos Sven Pintšukiga külgkorvide põhiklassis, kus nad said 8nda koha.
Veteranide ja naistega sõitis ka üks Retro paar Ants ja Ahti Siimumäe (CZ, Kose AMK), kes said ka otseloomulikult selles klassis esikoha.

Selle nädalavahetusega said küll Castrol Eesti meistrivõistlused läbi, kuid Eesti karikavõistlused jätkuvad osadele klassidele juba järgmisel laupäeval 19. septembril Maardu krossirajal, kus toimub TOP200 eelviimane etapp ja Tõnu Lille mälestussõit.