Kert Varik ja Lauris Daiders Tšehhi MM-etapil kolmandad!

Foto: Allan Laurimäe
Täna sõideti Tšehhis Kramolini rajal külgvankritega tsiklite motokrossi maailmameistrivõistluste viies etapp, kus jätkasid häid esitusi Kert Varik ja Lauris Daiders, mis päädis ka meeste esimese MM-poodiumiga.

Eilset päeva alustasid Kert Varik ja Lauris Daiders (WSP Husqvarna) vabatreeningul enda grupi viienda ajaga. Ajatreeningul said nad kirja oma grupis samuti viienda aja ning kvalifikatsioonisõidu lõpetasid nad enda grupis neljandana ja pääsesid kindlalt finaalidesse.
Tänase esimese sõidu algus ei läinud Varik/Daidersil eriti hästi, kuid mehed suutsid end hea sõiduga 21ndalt kohalt lõpuks 7ndaks sõita. Teine sõit oli aga hoopis teisest puust ning mehed ületasid lõpujoone kolmandana.
Mõlemad sõidud võitis Belgia-Hollandi tiim Marvin Vanluchene / Ben van den Boogaart Hollandi-Läti meeskonna Etienne Bax/Kaspars Stupelise ees.

MM-arvestuses jätkavad liidritena Vanluchene/Van den Boogaart (226 punkti), kellele järgnevad täna neljanda koha saanud hollandlane Koen Hermans ja prantslane Nicolas Musset (194 p) ning prantslane Valentin Giraud ja lätlane Elvijs Mucenieks (137 p), kes on lätlase tõsise vigastuse tõttu juba paar etappi vahele jätnud. Varik ja Daiders on 132 punktiga viiendad.

Järgmine MM-etapp sõidetakse 10. juunil Lätis Cesises.