Kevin Saar jätkas Pärnus võimsat võitude seeriat

Kevin Saar Pärnus. Foto: Rauno Kais
na peeti Pärnu Lennuvälja motopargis Addinol Eesti motokrossi meistrivõistluste teise etapi viimane võistluspäev, kus olid võistlustules peamiselt quadid ja külgvankrid. Kuna tegemist oli ka Läti MV etapiga, siis oli meie, Soome ja Venemaa sportlastega rinda pistmas ka suur hulk lätlasi.

Quad Open masinaklassis jätkas kuldset seeriat avaetapil Langel maksimumpunktid kogunud Kevin Saar (Honda, Pärnu MC Catwees Honda Racing), kes asus mõlemas sõidus kohe liidriks ning tegi sellist tempot, et konkurendid jäid talle alla vähemalt poole minutiga. Kummaski sõidus kihutas lõpuks teisena ruudulise lipu alt läbi Euroopa meistrivõistlustel kolmandat kohta hoidev soomlane Jani Tanhuanpää (Yamaha). Põnevates võidukihutamistes lõpetas mõlemad sõidud kolmandana Priit Järvloo (Kawasaki, Sõmerpalu MK), kes alistas põnevats duellides avasõidus sõidu teises pooles esipidurid kaotanud Sten Jupaschevski ning teises Kaspar Kanguri (mõlemad Honda, Pärnu MC Catwees Honda Racing).
Kahe sõidu tulemusena kogusid seega Saar 50, Tanhuanpää 44 ja Järvloo 40 punkti. Esikolmikule järgnesid Kangur ja Jupaschevski 34 ning lätlane Ralfs Reinfelds (Yamaha) 28 punktiga.
Quad Openiga samades sõitudes osalenud Amatööride esimesed kolm olid Eestis SuperMoto meistrivõistlustel medaleid noppinud lätlane Valerijs Kuzmins (KTM), soomlane Max Karilainen (Honda) ja lätlane Emils Sigajevs (Yamaha).

Külgvankritel võitis etapi aastaid MM-karussellis tegusid teinud lätlane Maris Rupeiks koos Kaspars Liepinsiga (Zabel). Kui avasõidus pidid nad siiski Margo Sonn – Tanel Kõiv (Husqvarna, Kose AMK) selget paremust tunnistama, siis viimases ratas rattas sõidetud thrilleris suutsid nad oma põhikonkurendid alles eelviimasel ringil alistada, kui eestlased väikse sõiduvea tulemusena kraavi lendasid ja katkestasid. Kahe sõidu kokkuvõttes järgnesid 47 punkti kogunud võitjatele sõidud neljanda ja teisena lõpetanud Raido Riim ja Maurice Lina (Zabel, Türi AMK, 40 p) ning lätlased Didzis Gorbenko ja Arturs Linters (Zabel, 36 p). Sonn – Kõiv olid 35 punktiga neljandad ning esikuuikusse mahtusid veel lätlased Janis ja Peteris Jegorovs (KTM, 33 p) ja Taavi Pungitis – Lauri Küttis (Kagu MK).

Quad Hobi, Veteran, 250 ja Naiste ühissõitudes jagasid kaks esimest kohta parim noor sõitja lätlane Lauris Eizans (Can-AM) ja kiireim veteran Andris Ciršs (Honda) samuti Lätist. Kui avasõidus maksis kogemus, siis teises nooruse uljus. Kummaski sõidus ületas lõpujoone kolmandana Joosep Eesmäe (Honda, Pärnu MC Catwees Honda Racing), kes sai Q 250-s Eizansi järel teise koha. Selles arvestuses tuli kolmandaks Läti noormees Ralfs Repsis (Honda). Veteranides pääsesid Cirssi kõrvale poodiumile veel Läti quadilegend Janis Kirilko (Honda) ja Mark Saar (Kawasaki, Roosna-Alliku MK). Quad hobi esikolmiku moodustasid lätlane Davis Ciršs (KTM), Kardo Saarmann (Yamaha, Pärnu MC) ja Janno Oja (Yamaha, Tihemetsa MK). Naiste arvestuse kaks paremat olid Hanna-Maria Tennokese (Honda, Motoklubi K&K Catwees Honda Racing) ja Liisi Kajo (Kawasaki). Selles sõidus oli veel üks vapper õrnema soo esindaja, kui noor Läti preili Undine Ulmane osales Hobi arvestuses ja sai seal 12 osaleja seas väärt kuuenda koha.

Quad 200, 100 ja laste külgvankrite ühissõitudes jagasid esimesed kaks kohta kiireim Quad 100 sõitja lätlane Kristians Sondoris (Honda) ja parim suurema klassi sõitja venelane Ivan Trjasov (Yamaha), kui avasõidus oli kiirem lätlane ja viimases venelane. Quad 200 arvestuses järgnesid Trjasovile Patric Kurvits (Honda, Kagu MK) ja võitja kaasmaalane Aleksandr Lebedev (Yamaha). Quad 100-s sai Sondorise järel teise koha Tanel Põdra (Honda, Pärnu MC Catwees Honda Racing) ning kolmanda Karl Robin Rillo (Honda, RedMoto Racing).
Külgvankritel, kes osalesid ainult Läti tiitlivõistluste arvestuses, kihutasid end eeldatult poodiumile Läti tiimid Emils ja Elmars Tilaks (GasGas), Markuss Aunins ja vapper tüdruk Madaras Stipenbaha (Kawasaki) ning Daniels ja Bruno Lielbardis (Yamaha). Oma korvidebüüdi teinud Kevin ja Kenny Vahter (KTM) sõitsid end isa suure tsikliga neljandaks.

Külvankrite Veteranid ja Hobi avasõidu võitsid parimad veteranid Argo Põldsaar – Ruslan Talf (KTM, Kohila Sidecar Team), kellele järgnesid hobi klassis võistlevad Keit Kivaste – Tõnis Tuul (RedMoto Racing) ja Janek Soidla – Krister Kindel (Yamaha, Lääne MK). Teises sõidus madistasid aga esikohale Kivaste – Tuul ja Soidla – Kindel ning põneva sõidu lõpetasid napilt esimesena Kivaste – Tuul. Kolmandana ületasid lõpujoone Põldsaar – Talf, kellele veteranide arvestuses järgnesid kahe sõidu kokkuvõttes Saku motoklubi tiimid vennad Sverre ja Alar Lamp (AYR-KTM) ning Andres Angerjas – Villem Saarna (KTM). Hobi klassis said Kivaste – Tuul ja Soidla – Kindel järel kolmanda koha Siim Mokrik – Villu Ventonen (AYR-KTM, Linnamäe MK).

Kõige pisematel Quad 50 klassis võtsid kolmikvõidu lätlased Karlis Straubergs, Ivo Kristaps Kalve ja Arturs Šneiders (kõik Apex). Eesti poistele Sander Oinusele ja Kaur Mustale (mõlemad Apex, Motoklubi K&K) kuulusid 4. ja 5. koht.

Ainsa sooloklassina käisid täna rajal mõõtu võtmas MX Hobi klassi sõitjad, kes võistlevad Eesti karikavõistluste punktidele. Pärnus oli kummaski sõidus parim Carl Mattias Räägel (KTM, Estonian Express Racing), kellele järel sai kokkuvõttes teise koha Ivo Laur (Kawasaki, Linnamäe MK), kes oli sõitudes vastavalt teine ja kolmas ning kolmanda Sander Luik (Yamaha, Pärnu MC), tema oli avasõidus neljas ja viimases teine.

Addinol Eesti motokrossi meistrivõistluste järgmine etapp sõidetakse 15. ja 16. juulil Kiviõli motokeskuses, kus mõni nädal hiljem toimub juba kümnendat korda külgvankrite MM-etapp.