Kevin Saar võitis Kiviõli EM-etapi kvalifikatsiooni

Kevin Saar Kiviõlis. Foto: Rauno Kais

Täna sõideti kaheteistkümnendat aastat toimuva Kiviõli Motofestivali raames selle aasta külgvankrite MM- ja quadracerite EM-etappide kvalifikatsioonid, kus Eesti sõitjad tegid head tulemused kummaski masinaklassis. Kevin Saar võitis ülivõimsalt quadide sõidu ning Kert Varik ja Lauris Daiders olid külgvanktritel enda sõidu neljandad.

Quadide kvalifikatsioonisõidus haaras valitsev Euroopa meister ning tänavuse hooaja liider Kevin Saar (Honda) juba avaringil liidrikoha ning kadus peagi konkurentidelt eest ja lõpujoonel edestas eestlane kunagi Kiviõlis võidutsenud ning samal aastal ka EM-tiitli võitnud hollandlast Mike Van Grinsveni (Honda) enam kui 20 sekundiga. Kolmandana ületas lõpujoone poolakas Roman Gwiadza (Yamaha), kes sõitis end Kiviõlis poodiumile eelmisel aastal. Rohkem eestlaseid seekord esikümnesse ei mahtunud, kui Martin Filatov (Honda) oli 14., Argo Abel 19., Sander Lakiza (mõlemad Yamaha) 20., Olari Saarme (Hysqvarna) 22., Indrek Uusmaa (Yamaha) 25. ja Indrek Pukk (Honda) 26.

Kert Varik/ Lauris Daiders Kiviõlis. Foto: Rauno Kais

Külgvankritel võitsid A grupi kvalifikatsioonisõidu hollandlane Koen Hermans ja prantslane Nicolas Musset (WSP Zabel) Hollandi-Läti meeskonna Etienne Bax/ Kaspars Stupelise (WSP Zabel) ja Arne Dierckens/ Robbie Bax (Belgia/Holland, WSP Zabel) ees. Eestlastest tegid tubli sõidu Gert Gordejev/ Keit Kivaste (WSP Husqvarna), kes ületasid lõpujoone kindlalt kuuendana. Ülejäänud eestlastest olid Tanel Reesna/ Teet Eier (VMC Zabel) 13. ja Argo Põldsaar/ Ruslan Talf (VMC KTM) 15.
B sõidus oli teistest selgelt parem Prantsuse/ Sakse meeskond Valentin Giraud/ Andres Haller (WHT Mega), kellele järgnesid belglane Davy Sanders ja soomlane Lari Kunnas (WSP Zabel) ning valitsev maailmameistermeeskond Marvin Vanluchene/ Ben Van Den Bogaart (Belgia/ Holland, VMC Zabel), kes möödusid sõidu viimases kolmandikus Kert Varikust ja Lauris Daidersist (WSP Husqvarna). Venelane Igor Rodionov, kellel korvimeheks eestlane Maurice Lina (WSP Zabel) tegid väga hea stardi ja olid sõidu esikolmikus, kuid sõidu edenedes langesid kuuendaks. Esikümnesse sõitsid end ka kaheksandana lõpetanud Markus Normak/ Karl-Albert Kasesalu (WSP Zabel), Ahto Kurg/ Sander Parts (WSP KTM) said kirja 12. ja Ülar Karing/ Tõnis Tuul (WHT KTM) 13. koha. Nii A kui B sõidust said kõik eestlased ka homsetesse finaalidesse.

Homme sõidetakse Kiviõlis juba finaalsõidud ning esimene start antakse kell 11:45, kui rajale kihutavad quadid. Kohale tasub aga tulla juba tunduvalt varem, sest kell 10:50 toimub staaride autogrammisessioon ja võistluste pidulik avamine.

Detailne info võistlusest ja ajakavast on leitav lehelt www.motokross.ee.