Kiviõli tuhamäel jätkuvad mäkketõusu Eesti meistrivõistlused

Mäkketõus Kiviõlis. Foto: Rauno Kais
Mäkketõus Kiviõlis. Foto: Rauno Kais
Laupäeval, 2. augustil sõidetakse ühel Põhjamaade raskemal mäkketõusurajal Kiviõli Motofestivali üks ekstreemseim võistlus – mootorrataste mäkketõusu Eesti meistrivõistluste etapp.

Kiviõli vanale tuhamäele rajatud motokrossiraja kõrval kulgevat mäkketõusurada peetakse Põhjamaades üheks ekrstreemsemaks ja on väga populaarne nii pealtvaatajate kui ka sportlaste seas. Kohe raja alguses on suur 14-meetrine hüpe, mis on ehitatud selliselt, et sealt vaikselt üle sõites kaotab sõitja väärtuslikku aega. Hüppele järgneb stabiilne ja suhteliselt kiire tõus, kuid enne lõppu ootab võistlejaid veel väga järsk tõusunukk, mis eraldab terad sõkaldest.

Laupäeval lähevad Kiviõlis Eesti meistrivõistluste punkte jahtima kõik Eesti parimad mäkketõusjad eesotsas Riho Kollisti ja Billy Toomlaga, kes on eelnevatel aastatel ka Kiviõli ekstreemsel rajal võidushampust pritsinud. Peale kahte toimunud etappi juhib Single klassi meistrivõistluseid Tajo Anderssoo Hannes Leitsalu ja Kollisti ees, Unlimited klassis on hetkeseisuga esikolmik Kollist, Toomla ja Rauno Roo.

Mäkketõusuvõistlus algab laupäeval kell 18.30. Enne seda toimuvad mäkketõusurajast paremal asuval krossirajal külgkorvide motokrossi maailmameistrivõistluste ja quadide Euroopa meistrivõistluste treening- ja kvalifikatsioonid ning selguvad ka need krossisõitjad, kes pääsevad õhtupimeduses sõidetavatesse soolode finaalsõitudesse.

Detailsema info Kiviõli motofestivali piletite, asukoha, programmi, atraktsioonide ja mäkketõusuvõistlusel osalevate sõitjate kohta leiab ürituse ametlikult veebilehelt www.motokross.ee.

Motofestivali ajakava laupäeval, 2. augustil:
10.00-14.00 Külgkorvide ja quadide treeningsõidud
15.00-16.30 Külgkorvide MM kvalifikatsioonid
16.30-17.00 Quadide EM kvalifikatsioon
17.15-17.45 Külgkorvide Last Chance kvalifikatsioon
18.00-18.30 Soolode kvalifikatsioon öösõitudesse
18.30-20.30 Mäkketõusu Eesti MV Finaalid
21.00-22.00 TRAFFIC LIVE peotelgis
22.30-24.00 Soolode öökrossi Finaalid, ilutulestik, autasustamine
24.00-01.00 GENKA LIVE peotelgis