Kiviõlis jätkusid mäkketõusu meistrivõistlused

Foto: Sergei Stepanov, NPA
Foto: Sergei Stepanov, NPA
Suur ja võimas Kiviõli motofestival, mille raames toimus ka Carma Motoklubi poolt korraldatud mootorrataste mäkketõusus Eesti meistrivõistluste 5. etapp on saanud läbi.

Kiviõli näol on tegemist kõige pikema ja kõige kiirema etapiga meistrivõistluste sarjas. Sellel korral mõõdeti vaatemängulise speed hillclimb raja stardi ja finiši vaheliseks vahemaaks 215 meetrit.

Krossiklassis võidutses seekord võistlustel debüteerinud Rannar „Uss“ Uusna (KTM Eesti), kes sõitis või võib isegi öelda, et lausa lendas mäest üles ajaga 21,55 sekundit. Talle järgnes Riho „Lärm“ Kollist (Sõmerpalu motoklubi) ajaga 23,47 sekundit ning kolmanda koha saavutas Tajo „Peru“ Andressoo (Tartu Enduro Klubi) ajaga 24.20 sekundit.
Hooaja liidrina antud klassis jätkab „Lärm“ 40. punktiga, teisel kohal on Tenny Tuvikene 31. punktiga ning kolmandal kohal Silver Sellis 29 punktiga.

Single klassis oli võidukas taas Tenny Tuvikene (Tartu Enduro Klubi) ajaga 21,24 sekundit, talle järgnes Tajo „Peru“ Andressoo (Tartu Enduro Klubi) ajaga 21.87 sekundit ning kolmanda koha sõitis välja Ahti Piirak (Viljandi VMK) ajaga 23.77 sekundit.
Hooaja liidrina antud klassis Tenny Tuvikene 59 punktiga, teisel kohal on „Peru“ 46 punktiga ning kolmandal kohal „Lärm“ 30.punktiga.

Unlimited klassis oli võidukas taas „Lärm“ ajaga 25.77 sekundit, teise koha saavutas Rando „Sarvik“ Lambing (Carma Motoklubi) ajaga 28.36 sekundit ning kolmanda koha saavutas Rauno „Käbi“ Roo (Carma Motoklubi) ajaga 29.00 sekundit.
Hooaja liidrina jätkab ka siin klassis „Lärm“ 49. punktiga. Järgmistel kohtade vahel käib tihe rebimine. „Sarvik“ on hetkel teisel kohal 36. punktiga ning kolmandal kohal on „Käbi“ 35. punktiga.

Hooaeg jätkub juba kahe nädala pärast, täpsemalt 20. augustil ehk Eesti Vabariigi taasiseseisvumispäeval Rannus, Tartumaal.

Täpsem info www.facebook.com/HillclimbEST