Kristjan Siilak Bulgaarias kolmas

Läinud nädalavahetusel sõideti Bulgaarias Plevenis S3 klassi ja SM Junior SuperMoto Euroopa meistrivõistluste esimene etapp, kus oli stardis ka kolm eestlast.

Kristjan Siilak

Väga palavas, kohati lausa +40 kraadises Bulgaarias ootas võistlejaid 100 % asfaltkattega rada, mis tähendab, et seal on ka asfaldihüpped, mis teeb Pleveni rajast SuperMoto maailmas üheks ainulaadsemaks.

S3 ja Open klassis, kus sõitis kokku 18 võistlejat, suutis Siilak trennides alles 16 ringiaja välja sõita, sest tegemist oli eestlase jaoks täiesti uue raja ja 250cc mootorrattaga. Kuna uut tsiklit enne võistlust testida ei jõutud, siis seadistati kõike kohapeal. Lisaks nõudsid ka rada ja asfaldihüpped omajagu harjumist. Peale trenni muudeti võistlusmasina ülekannet ja teisi seadistusi, mille tulemusena õnnestus Siilakul kvalifikatsioonis välja sõita juba 10 stardipositsioon.
Esimeses sõidus tegi eestlane hea stardi ja sai kaheksandana minema ning hoidis kohta poole distantsini, kuid ei suutnud seejärel suure kuumusega võidelda ja ületas finišijoone üldarvestuse üheksandal, aga S3 klassis viiendal kohal.
Teise sõidu stardijärgses kurvis toimus suur kukkumine, kust Siilak pääses puhta nahaga minema. Seekord tegi ta kiiret tempot terve sõidu vältel ning lõpetas üldarvestuses seitsmendal ja S3 klassis kolmandal kohal. Päeva kokkuvõttes sai Siilak kohalike Viktor Neychevi ja Dimitar Petrovi järel kolmanda koha.

Aksel Pärtelpoeg

SM Junior klassis näitas head hoogu eelmisel aastal Euroopa meistrivõistlused kolmandal kohal lõpetanud Aksel Pärtelpoeg. Kvalifikatsioonis sõitis ta välja kuuenda ja klassi teine eestlane Karl Kutsar kaheksanda stardipositsiooni.
Esimeses sõidus tegi Aksel väga hea stardi ja mõlemad poisid näitasid sõidu vältel väga head kiirust ning Aksel lõpetas sõidu kolmandal ja Karl viiendal kohal.
Teises sõidus õnnestus Pärtelpojal jällegi hea start ja ta asus kohe kolmandale kohale, kuid kogu sõit püsis bulgaarlane Radostin Mihaylov tal kannul ja üritas mööduda. Eestlane kattis terve sõit väga hästi, kuid viimasel ringil õnnestus bulgaarlasel siiski Pärtelpojast mööduda. Kutsar kahjuks kukkus selles sõidus ja lõpetas seitsmenda kohaga.
Kahe sõidu kokkuvõttes sai Pärtelpoeg tšehh Jan Ulmani, venelase Ivan Mosini ja Mihaylovi järel neljanda koha, Kutsar oli kokku kuues.

SM Junior ja S3 klasside järgmine EM-etapp sõidetakse 27.-28. juulil Eestis Tabasalu kardirajal. Eesti meistrivõistlused jätkuvad aga juba eeloleval nädalavahetusel Aravete kardirajal, kus võisteldakse nii laupäeval kui pühapäeval.