Lange kardirajal algavad SuperMoto meistrivõistlused

Eeloleval pühapäeval 2. juunil sõidetakse eelmisel aastal Tartu lähistel avatud Lange kardirajal selle aasta Eesti SuperMoto meistrivõistluste esimene etapp. Langel sõidetakse SuperMotot esmakordselt ja unikaalseks teeb võistluse asjaolu, et sõidetakse ainult asfaltkattega rajal ning puudub traditsiooniline nn offroad rajaosa.

Pühapäeval on Äksi motoklubi organiseerimisel tulemas kõrgeteasemeline võistlus, kuna kohal on meie naaberriikide hetke kiireimad sõitjad ja osalejaid on isegi Valgevenest.

Sellel aastal paneb Eesti Mootorrattaspordi Föderatsiooni SuperMoto komisjon väga palju rõhku just noortele, kuna juulis toimub Tabasalus Euroopa meistrivõistluste etapp juunioritele ning tiitlivõistluste arvestusse on loodud ka paar uut laste- ja noorteklassi.

Treeningsõidud algavad Langel pühapäeva hommikul kell 8:30, kvalifikatsioonide algus on 10:15 ja esimene start antakse 12:30, kui rajale lähevad S4 ja StreetMoto klasside sõitjad. Kõikides klassides toimub kaks starti ja võistluspäev lõpeb kell 17:00 SuperQuadide teise sõiduga.

Lisainfo ajakava ja sõitjate nimekirja kohta leiab lehelt https://msport.ee/events/lange-supermoto-emv/