Lätis algasid Eesti SuperMoto meistrivõistlused

Madona S1 poodium (vasakult) Patrick Pals, Prants Pals ja Sami Salstola. Foto: Margus Ostnik
Juba mitmendat aastat sõidetakse Sivitrans Eesti SuperMoto meistrivõistluste avaetapp meie lõunanaabrite juures ja nii jagati ka tänavused esimesed meistri- ja karikavõistluste punktid Madonas. Lisaks Eesti ja Läti sõitjatele olid kaarte segama tulnud ka Soome, Leedu, Venemaa ja Inglismaa sõitjad, kes viimastel aastatel mitmed poodiumikohad saavutanud.

Sarnaselt eelmistele hooaegadele selgitatakse Eesti meistrid välja masinaklassides S1 ja SuperQuad ning teised klassid osalevad Eesti karikavõistluste arvestuses.

Kõige kiiremas S1 klassis heitlesid taas esikohale samad mehed, kes viimasel paaril aastal omavahel medalid jaganud.
Madona võistluse kvalifikatsiooni kiireim oli eelmise hooaja pronksimees Prants Pals (TM, Türi AMK), kellele järgnesid 2016 Eesti meister soomlane Sami Salstola (TM) ja 2016 Soome meister Patrick Pals (TM, Türi AMK).
Avasõidus oli aga edukaim Patrick Pals, kelle edu vend Prantsi ees oli paar ning Salstola ees pea seitse sekundit. Teises sõidus oli aga Prantsi kord esimesena ruudulipu alt läbi kihutada, kui ta pingelises sõidus edestas sõidu alguses kukkunud ja viimaseks jäänud venda ainult sekundiga. Kolmandaks sõitis end taas Salstola, aga tema jäi võitjast juba 8 sekundit.
Kahe sõidu kokkuvõttes kogusid vennad Palsid võrdselt 47 punkti, kuid tänu teise sõidu võidule tõusis poodiumi kõrgeimale astmele Prants, kellele järgnesid Patrick ja Salstola (40 p). Ülejäänud Eesti sõitjatest olid Don Eric Laane (Husqvarna, RedMoto Racing) 5., Kenor Kotkas (TM, Carma MK) 8. ja Sven Simulask (Kawasaki) 9.

SuperQuadidel ei leidunud vastast lätlasele Valerijs Kuzminsile (KTM), kes oli kiireim nii kvalifikatsioonis kui ka edestas kummaski võistlussõidus konkurente vähemalt minutiga. Kahe sõidu kokkuvõttes sai teise koha Reimo Kerdt (Honda, Estonian SuperMoto Racin Team), tema oli avasõidus Kuzminsi järel teine ning viimases kolmas. Kolmas oli sõidud neljanda ja teisena lõpetanud eelmise aasta EMV hõbedamees lätlane Janis Klavins (KTM). Ülejäänud Eesti sõitjatest said Peeter Tomp (Yamaha, RedMoto Racing) 6., Rando Laansalu (Suzuki, Estonian SuperMoto Racin Team) 11. ja Toomas Jalakas (Yamaha, Valga MK) 15. koha.

Open klassis võidutses Kristjan Siilak (Husqvarna, Shark Moto), kes võttis kummastki sõidust esikoha, kusjuures teises sõidus võistles ta avasõidust saadud reieluu mõraga ning tänaseks on selge, et mees peab järgmised kaks kuud kipsiga ringi toimetama. Etapi kokkuvõttes tuli teiseks sõidud 2. ja 4. kohal lõpetanud lätlane Igors Povars (TM) ning poodiumi madalaim aste kuulus samuti lätlasele Imants Kalninsile (KTM), tema oli avasõidus 3. ja 5. Tambet Kuresoo (Kawasaki, Speedline Racing) oli meie meestest 7. ja Alex Vetkin (KTM, Vihur Motosport) 15.

Tänavaklassis Street oli parim lätlane Kaspars Loss (KTM), kellele järgnes mõlemas sõidus Sven Vetkin (KTM, Vihur Motosport). Kahe sõidu kokkuvõttes sai kolmanda koha leedulane Ignas Bagdonas (Yamaha), tema lõpetas sõidud vastavalt 5. ja 3. kohal. Eesti sõitjatest olid veel Eiki Kunder (KTM, Pärnu MC) 6. ja Martin Tammetalu (TM) 12.

Sivitrans SuperMoto Eesti meistrivõistlused jätkuvad eeloleval nädalavahetusel Soomes Tamperes ning järgmine osavõistlus toimub juba Eestis, kui kolmanda etapi punkte jagatakse 10. juunil Tabasalus.