Leigo endurosprindi võitis tihedas konkurentsis Martin Leok

Endurosprindi Eesti karikavõistluste teine etapp sõideti Valgamaal, kus toimus “Leigo järved” 2017 nimeline osavõistlus. MTÜ Võrtsjärve Ekstreem Enduro poolt korraldatud võistlusest võttis osa üle 60 motosportlase üheksas masinaklassis.

Ringi pikkus oli Leigol 14 km, mis koosnes enduro- ja krossikatsest. Tugevama seitsme masinaklassi sportlased läbisid ringi neli korda. E-2 klassi võitja Martin Leok (19.56,6; Sõmerpalu MK) teenis ühtlasi absoluutarvestuse võidu. Vaid 0,6 sekundiga kaotas talle E-1 klassi parim Veiko Rääts (Sõmerpalu MK) ja 2,1 sekundiga E-2 klassi teine Priit Biene (RedMoto Racing).

E-2 klassis pääses esikolmikusse veel lätlane Ivo Šteinbergs (20.05,4). E-1 klassis oligi startimas kolm võistlejate ja Räätsa järel lõpetasid lätlane Gints Filipsons (23.04,8) ja Kaspar Raidmets (25.23,4).

E-3 klassis haarasid kõik esikolmiku kohad Sõmerpalu Motoklubi võistlejat. Parim oli Elary Talu (20.05,3), kellele järgnesid Priit Palatu (21.07,3) ja üks võistluse korraldajatest ning rajameister Riho Kollist (21.33,6).

Seenioris 40+ klassis läks võit lõunanaabritele kui kiireim oli Arturs Robeznieks (22.20,5). Teine oli Vaido Kalm (Sõmerpalu MK; 22.42,9) ja kolmas Toivo Nikopensius (22.48,9; Paikuse MK).

Vaid eestlastest startijatest koosnes Harrastajate klass. Võitis Sander Luiga (22.21,7; Tartu EK), järgnesid Rene Jerbach (22.39,0; RedMoto Racing) ja Kristo Papstel (22.51,4; RedMoto Racing).

Juunioride arvestuses oli parim Reio Timmi (Sõmerpalu MK; 22.15,1). Teine oli soomlane Tino Nuuttinen (22.31,1) ja kolmas Egert Säärits (22.56,6; Kagu MK).

Järelejäänud kolme klassi sõitjad läbisid kolm ringi. Veteranid 50+ klassis võitis kindlalt Andrus Allikvee (16.01,7; Aave SK), kellele järgnesid Jüri Brauer (17.20,5; Tartu EK) ja Madis Pool (18.30,2; Pärnu MC).

Kõige osavõturohkem oli Algajate klass. Parim oli Ain-Gustav Bartels (15.30,0; RedMoto Racing), teise koha teenis Kristjan Kuill (15.53,7; Motodepoo Team Green) ja kolmanda Aare Pere (16.15,9; RedMoto Racing).

Stardis olid ka Uustulnukad, kus võitis Reimo Meitsar (16.26,2; Tartu EK). Järgnesid Motospordiklubi GasGas esindajad Rene Šapran (16.53,9) ja Miko Oja (17.16,2).

Kodune endurohooaeg jätkub 8.-9. juulil Euroopa meistrivõistluste etapiga Paikusel.