Mäkketõusjad vallutasid Laatre karjääri

Esimene etapp Valgamaal, Laatre mäkketõus 13. mail, andis avalöögi mäkketõusu hooajale, kus sellel aastal on kokku 9 võistlust, millest 5 kuulub meistrivõistluste arvestusse. Selle aasta esimene päikseline laupäev tõi kohale ligemale nelikümmend tõusjat ning võisteldi neljas erinevas klassis: juunior, kross, single ja unlimited.

Võistlusel on kolm eelsõitu ning üks finaalsõit. Finaalsõidus sõidetakse eelsõitude pööratud paremustulemuse järjestuses ning punkte saavad eelsõitude kümme parimat.

Krossiklassis kuulutati peale kolme eelsõitu ja finaali parimaks Tajo „Peru“ Andressoo Sõmerpalu motoklubist, kes sõitis välja aja 13,72 sek. Talle järgnesid Riho «Lärm» Kollist Sõmerpalu motoklubist 518,12 sek. ja Ahti Piirak Viljandi 49 meetriga. Kokku osales selles klassis kolmteist võistlejat.

Single klassi kõige kõvemaks tegijaks kuulutati Riho „Lärm“ Kollist Sõmerpalu motoklubist, kes suutis mäe alistada 13,07 sekundiga, mis oli ühtlasi päeva kiireim aeg. Talle järgnes Viljandi motoklubi sõitja Ahti Piirak, kes sõitis mäkke 13,81 sekundiga. Kolmanda koha saavutas Carma Motoklubist Edgar „Presku“ Toots, kes sai lõpptulemuseks maksimaalse arvu meetreid. Kokku proovis mäkke ronida 14 võistlejat.

Unlimited klassis võitles gravitatsiooniga 12 meest. Võitjaks kuulutati siin Riho «Lärm» Kollist Sõmerpalu motoklubist, kes võttis tipu ära 14,01 sekundiga. Teisele kohale tuli Kärnatajate motoklubist Kristjan „Timmu“ Lank, kes sai kätte 47 meetrit ja kolmas koht läks Rando „Sarvik“ Lambingule, kelle tulemus oli 45,96 meetrit.

Meie kõige pisemad vallutasid samuti mäge. Võitis 5aastane Travis Siilak tulemusega 17 meetrit, teiseks sõitis end 13,01 meetriga Henri „Väike Isand“ Lääne.

Parima kärna tiitel läks Carma Motoklubi esindajale Rauno „Käbi“ Roole, kes suutis taas oma õhulendudega rahvast hullutada.

Pealtvaatajad said ka ise mäkke ronida – rekordarv lapsi sai limonaadijooksus oma võimeid proovile panna. Mehed võtsid mõõtu õllejooksus. Pealtvaatajate vahel loositi välja sõiduauto Renault Megane Coupe.