Marten Männi lõpetas hooaja esikohaga maailmakarikavõistlustel (VIDEO)

Marten Männi Pattayas. Foto: jetskiracephotos.com
Marten Männi Pattayas. Foto: jetskiracephotos.com
Jetisõidu juunioride maailmameister Marten Männi lõpetas hooaja Tais maailma karikavõistlustega. Traditsioonilisel Kings Cupil, kus osavõtjaid oli 40 riigist otsustati konkureerida juba täiskasvanute klassis. Saku Gümnaasiumi 8. klassi poiss, kes kolmel varasemal aastal oli võidurõõmu maitsnud oma vanustega mõõtu võttes, tuli raske katsumusega kenasti toime.

Ski Jet Limited klassis oli kavas neli sõiduvooru ja Marten Männi edu aluseks oli stabiilsus. “Keerulistes oludes, kus tuli laveerida ookeanilt tulevate lainete vahel, oli eelmiste aastate kogemustest suur abi,” rääkis Männi. “Nagu USA-s MM-il pidasin kõige ohtlikumaks vastaseks poolakat Kacper Kaniat, kes esimese sõidu lõpetas alles neljandana. Mina sain teise koha ja võiduga kohe edu sisse. Lõpetasin veel kahe teise kohaga, nii et stabiilsus tõigi loodetud võidu.”

Männi järel tuli Ski Jet Limited klassis teiseks uusmeremaalane Kylie Ellmers ja kolmandaks Kambodža sportlane Mustan Min. Poolakas Kania oli viimases sõidus küll teine, aga diskvalifitseeriti tehniliste tingimuste rikkumise tõttu.

Alles 14-aastane tulevikulootus sai hooaja lõpus kaks väärtusliku võitu. Kumba ta ise rohkem hindab? “Võit on võit ja selles suhtes neil suurt vahet ei olegi, aga kui neid tõesti kaaluda, siis esikohta Kings Cupil hindan siiski kõrgemalt, sest tuli ju sõita vanusepiiranguta klassis.”

Juba kodumaal ettevalmistatud tehnika pidas kenasti vastu ja ka uuel hooajal jätkab Marten Männi esimemist just Ski Jet Limited ja Open klassides. Vajaliku stabiilsuse peaks tagama osavõtt 10-12 võidusõidust Eestis ja Euroopas, et siis taas üritada tipptulemust MM-il ja kindlasti ka traditsioonilisel Kings Cupil.

Selle hooaja lõppu jääb meenutama autasustamistseremoonia Pattaya Beachil, kus maailmakarikad andis üle Tai Kuningriigi printsess.