Mattias Siimannile MM-pronks ja Kätriin Nilbe MM etapil teine

Mattias Siimann. Foto: Simon Palfrader
Eile pandi Itaalias Sardiinias punkt MM-sarja teisele etapilt ja suurele jetispordi MM-ile. Kokku osales võistlusel 149 sportlast 34 riigist. Paljudes klassides sõideti kvalifikatsioone, kuna võistlejate rajale laskmise arv oli piiratud. Kvalifikatsioonist said edasi kõik Eesti sõitjad.

Oma elu võistluse tegi 15 aastane Karksi-Nuia koolipoiss Mattias Siimann, kes võistles täiskasvanute võistlusklassis Runabout GP4 ja andis väga paljudele meestele silmad ette. Esimeses kahes sõidus oli Mattiasele harjumatu lendstart aga kolmandas sõidus oli juba kogemus olemas ja Mattias sai hea lähte ning tuli esimesest pöördepoist välja kolmandana. Terve võistluse säilitas ta oma kohta Taani konkurendi ees, kelle ringiaeg oli Mattiasest kiirem. Kolme sõidu kokkuvõttes Mattiasele MM pronksmedal. MM-tiitel läks Saksamaale ja hõbemedal Taani.

Teine päevakangelane oli Kätriin Nilbe, kes võistles MM-sarja kuuluvas SKI Ladies GP1 klassis. Esimeses sõidus oli Kätriin neljas ja et leida hoogu lisaks tehti tänaseks sõiduks väikesed muudatused. Kohe stardist sai Kätriin hästi minema ja terve sõidu suutis ta hoida seljataga MM-sarja liidrit Lätlannat Krista Uzaret. Möödunud hooaja maailmameistril Emma-Nellie Ortendahlil start ebaõnnestus ja ta alustas sõitu startijate lõpust. Sõidu jooksul suutis ta tulla kolmandale kohale aga sellest piisas Kätriinile, et võtta etapilt teine koht ja koguda väärtuslikke MM arvestuse punkte. Üldkokkuvõttes on Kätriin hetkel sarjas peale teist etappi kolmandal kohal.

Kätriin Nilbe. Foto: Simon Palfrader

SKI GP1 klassis olid Stardis Marten Männi ja Markus Lutsokert. Esimeses sõidus lõpetas Markus kaheksandal kohal ja Marten oli kümnes. Teises sõidus sai Markus Lutsokert väga hea stardi aga stardisirge lõpus tuli kukkumine, kus sai viga põlv ja ta oli sunnitud katkestama. Marten aga kogus iga ringiga hoogu juurde ja lõpetas teise sõidu seitsmendana. Kokkuvõttes Martenile etapilt kaheksas koht ja Markusele kaheteistkümnes koht.

Runabout GP1 klassis sõitev Anton Pankratov oli eile sunnitud tehniliste probleemide tõttu katkestama aga täna oli uuest stardis. Startides rivi lõpust sai Anton hea lähte ja oli esimeses pöördepois üheteistkümnes. Kohta õnnestus veel parandada ja sõit lõppes kuuendal kohal. Kokkuvõttes MM etapilt kümnes koht.

SKI GP2 klassi oma MM-debüüdi teinud Henry Kiisa lõpetas võistluse viieteistkümnenda kohaga.