Meico Vettik võitis Euroopa meistrivõistluste etapi

Meico Vettik. Foto: Rauno Kais
Lätis Stelpe krossirajal toimus motokrossi Euroopa meistrivõistluste kirderegiooni viimane etapp klassidele 85cc ja 65cc, mille parimad saavad võimaluse osaleda Euroopa meistrivõistluste finaaletapil Kegumsis, kus samal ajal toimub ka MM-etapp

85cc klassi kvalifikatsioonisõidu võitis kindlalt Meico Vettik, kes edestas venelasi Svyatoslav Pronenkot 8,2 ja Aleksey Zorinit 12,5 sekundiga. Teistest eestlastest lõpetasid sõidu Egert Pihlak 6., Jörgen-Matthias Talviku 9., Allar Pent 16. ja Kevin Soe 17. kohal.
Vettiku hoog jätkus ka esimeses võistlussõidus, mille ta võitis 18 sekundiga venelase Maksim Kraevi ees, kolmandaks sõitis end Pronenko, kes jäi kaasmaalasest 2 sekundit, kuid edestas neljandaks tulnud Pihlakut 8 sekundiga. Viiendana üle lõpujoone kihutanud Talviku kaotas Pihlakule omakorda 5 sekundit, Pent oli 10. ja Soe 14.
Vettik tegi kuldse duubli, kui võitis ka viimase sõidu edestades Pronenkot 20 ja Talvikut 27 sekundiga. Pihlak oli seekord 7., Pent 9. ja Soe 12.
Kahe sõidu kokkuvõttes võttis magusa etapivõidu Vettik (50 p), teine oli Pronenko (42 p) ja kolmas Talviku (36 p), Pihlak (32 p) sai 4., Pent (23 p) 10. ja Soe (16 p) 13. koha.

Regiooni meistrivõistlused võitis Pronenko (130 p), teise koha sai hooaja kahel esimesel etapil kõik sõidud võitnud ja Stelpe etapi vahele jätnud venelane Timur Petrashin (100 p) ning kolmandaks tuli valgevenelane Artsiom Sazanovets (83 p), kes oli Stelpes 8. Kolmest etapist kahel osalenud Vettik kerkis tänu Läti võidule 78 punktiga neljandaks, kellega sarnaselt avaetapilt Venemaal puudunud Talviku (64 p) oli 6., Pihlak (58 p) 7., Pent (48 p) 9. Ainult viimasel etapil osalenud Soe oli (16.) 27.

Masinaklassis 65cc oli kvalifikatsioonis parim eestlane Romeo Karu, kes ületas lõpujoone viiendana ning tema selja taga tuli üle lõpujoone Martin Michelis. Mikk-Martin Lõhmus oli 17., Mikk Kallion 18., Richard Paat 21. ja Hugo Nork 28.
Esimese finaalsõidu võitis venelane Matvey Vopilov kaasmaalase Kirill Vorobevi ja Läti poisi Edvards Bidzansi ees, kellest 7 sekundit hiljem lõpetas Michelis, kellest omakorda 1,8 sekundit hiljem lõpetas Karu. Lõhmus oli 19., Kallion 20., Paat 21. ja Nork 28.
Teises sõidus võidutses taas Vopilov, teiseks sõitis end avasõidu 22. valgevenelane Daniel Valovich ja kolmandaks Vorobev. Karu ületas parima eestlasena lõpujoone Bidzansi järel viiendana, Michelis oli seekord 14., Kallion 18., Lõhmus 21., Paat ja Nork tulemust kirja ei saanud.
Etapivõidu sai seega Vopilov (50 p), teine oli Vorobev (42 p) ja kolmas Bidzans (38 p). Karule kuulus 32 punktiga neljas koht, Michelis (25 p) oli 8., Kallion (4 p) 19., Lõhmus (2 p) 21. Paat ja Nork seekord punktidele ei jõudnud.

Regiooni parimaks osutus Vorobev (123 p), kellele järgnesid Bidzans (101 p) ja Vopilov (100 p). Selle masinaklassi eestlased ei osalenud samuti hooaja avaetapil ning seetõttu oli Karu (72 p) 6. ja Michelis (68 p) 7. Ainult viimasel etapil võistelnud Kallionile (4 p) kuulus 36. ja Lõhmusele (2 p) 37. koht.

Kuna Euroopa meistrivõistlused on jagatud nelja regiooni ja võistlema mahub igas klassis 40 sportlast, siis pääseb Kegumsis toimuvasse finaal igast regioonist kümme paremat. Nii saavad Euroopa meistritiitlile võistlema minna eestlastest klassis 85cc Vettik, Talviku, Pihlak ja Pent ning 65stel Karu ja Michelis.

Lisaks 85cc ja 65cc võidukihutamisetele sõideti Stelpes ka Ida-Euroopa meistrivõistluste etapp, kus MX2 juunior klassis mõlemad sõidud noor lätlane Tomass Sileika vendade Hendrik ja Tamur Talviku ees. Samas sõitudes osalenud Amatööride arvestuses saavutas Tarmo Jaasi-Tamm kahe sõidu kokkuvõttes neljanda koha.

50cc klassis võidutses Romeo Pikand, kes võitis avasõidu ja oli viimases lätlase Janis Martins Reisulise järel teine. Eestlasele järgnesid kokkuvõttes aga leedulane Ugnius Liulys ja valgevenelane Yagor Shatokhin. Cris-Robin Laul oli kahe sõidu kokkuvõttes 6. ja Mark Peterson 9.

Naiste klassis võitis mõlemad sõidud mitmeid aastaid ja ka tänavu Eestis võistelnud Venemaa neiu Ljubov Leontjeva, kes osales ka MX2 juunior arvestuses ja oli seal 12. Leontjevale järgnesid kahe sõidu tulemusena tema kaasmaalased Valerija Lyapina ja Natalia Borisenok. Johanna Saareke oli kahe sõidu tulemusena 10., Birgit Lippmaa 15., Kaisa Mumma 17. ja Eleri Saulep 18.