MiniGP sõitjad heitlesid vapralt ringraja finaaletapi lausvihmas

Jäärats (63), Saluste (77), foto: Edgar Seemendi

Täna algas Pärnus Audruringil motoringraja Eesti meistrivõistluste finaaletapp ning klassis MiniGP jättis lausvihmas kõik konkurendid selja taha Karro Robert Jäärats.

Eesti meistrivõistluste arvestuses on seisud väga põnevad, kuna viimasel etapil on mängus topeltpunktid.

Ilmaolud olid täna Pärnus sügisele omaselt heitlikud. Kui veel kella kolme paiku oli suvepealinn ligi 20 kraadiga üks soojemaid kohti Eestis, siis mõnekümne minut pärast, vahetult enne kõige väiksemate võidusõitjate klassi MiniGP sõitu, tabas ringrada hoovihm. Kuus vaprat võidusõitjat said soojendusringidel läbimärjaks ning ka võidusõit tuli neil läbida vihmasajus.

Kõige külmemat närvi näitas täna libedal rajal Karro Robert Jäärats (Vihur Motosport), kes võitis sõidu Maria Saluste (Suzuki Team Estonia) ja Uku Kandelini (Vihur Motosport) ees. Finišisse jõudes väänasid noored võidusõitjad kinnastest vett välja. Oskar Kärg ka kukkus ühes lauges kurvis, kuid sai ise püsti ja sõitis võistluse lõpuni.

Eesti meistritiitli kindlustas täna 121 punktiga suure osa hooajast domineerinud 14-aastane tütarlaps Maria Saluste. Jäärats tuli teisele kohale 115 punktiga ning kolmanda koha sai Kandelin (85 p).

Pühapäeval algavad Eesti ja Balti meistrivõistluste viimase, neljanda etapi treeningsõidud kell 10 ja kvalifikatsioonid kell 12. Esimese võistlussõidu start antakse kell 15:15. Pühapäeval maksab pilet võistlusele 5 eurot, perepilet 10 eurot. Alla 12-aastased saavad võidusõitu nautida tasuta. Ka mootorratturid pääsevad tasuta vaatama! Piletid on müügil võistlusel kohapeal.