Noored tegid Pandivere rahvarallil kõrget tempot

Tony Schwarzstein / Mehis Kiiver. Foto: Pille Russi

Rahvaralli Pandivere Talv raames sõidetud noorteralli Eesti meistrivõistluste teisel etapil saavutas kuni 16aastaste arvestuses esikoha Marten Ojapõld ja 17-18aastaste seas Tony Schwarzstein. Mõlemad jõudsid kõrgetele kohtadele ka absoluutarvestuses.

Tony Schwarzstein / Mehis Kiiver (Honda Civic) lõpetasid üldjärjestuse seitsmenda kohaga 129 rahvarallil startinu seas. Omas klassis võitsid nad 11 kiiruskatsest kaheksa ja võiduaeg oli 59.32,8. Teise koha saanud Kristjan Radiko / Rainer Niinepuu (Honda Civic Type R) kaotasid neile 1.36,8 ja kolmanda koha omanikud Romet Reisin / Imre Reisin (Ford Focus ST) 8.08,7.

„Lahe ralli ole, kiiruskatsed meeldisid väga, šikaanid ei olnud kah liiga kitsad,“ rääkis Schwarzstein. „Plaan oli selge – sõita täistempoga. Rütmi leidsin kiiresti ja rahvaralli mõistes pikad kiiruskatsed meeldisid samuti – lühikesed saavadki liiga kiiresti otsa. Teisel kiiruskatsel oli ärev moment: oleksime peaaegu kraavi kinni jäänud, aga pääsesime välja.“

Kinnijäämist tuli ette paljudel: väike vääratus tähendas tihtipeale sõitu lumevalli ja takerdumist pikemaks ajaks.

Marten Ojapõld / Rauno Rohtmets. Foto: Pille Russi

Klassi J16 võitjad Marten Ojapõld / Rauno Rohtmets (Honda Civic) saavutasid üldjärjestuses 17. koha ja võitsid klassi arvestuses viis kiiruskatset. Lõpuaeg oli 1:01.25,8, Kauri Bõstrov / Jaanus Bõstrov (Honda Civic) kaotasid neile 41,3 sekundit ja Ruben Volt / Jarmo Liivak (Ford Fiesta) 1.50,1.

Ojapõllul / Rohtmetsal läks ralli lõpp ärevaks, sest auto elektrisüsteemist kadus laadimine. „Viimased kolm kilomeetrit auto puterdas ega võtnud hoogu üles. Täpselt joone peal suri välja, väga napiks läks,“ rääkis Ojapõld, kes lisas, et tegemist oli kõige raskema ralliga, millel ta osalenud. „Haardumine vaheldus, kord pidas hästi, siis oli jällegi väga libe.“

Ralli üldvõidu saavutasid Mirko Kaunis / Kristjan Lepind (VW Golf), kes olid ka nelikveoliste klassi parimad. Teistes klassides võitsid: Tarmo Lee / Tõnu Nõmmik (BMW 318), Taisto Bluum / Villi Bluum (VW Golf GTI), Tauno Saapar / Mihkel Kangur (BMW 316), Hardi Sarv / Sulev Sarv (Mitsubishi Colt), Maria Roop / Jaanus Tobias (Seat Ibiza) ja Ivar Burmeister / Raino Remmel (VAZ-2105).