Noorte krossisarja seitsmenda etapi klassis 65cc võitis Richard Paat

Richard Paat. Foto: Helen Urbanik
Richard Paat võitis täna Jõgeval, Linnamäe krossirajal toimunud Eesti noorte motokrossi karikasarja seitsmenda etapi klassis 65cc.

Klass 65cc oli täna Linnamäe hüpeterohkel krossirajal, mida hoovihm parasjagu kastis, kõige osalejaterohkem, stardis 33 sõitjat. Richard Paat (KTM, AYR Racing Team), kellele hüpped väga meeldivad, valitses päeva hommikusest kvalifikatsioonist alates. Ta sõitis välja kiireima aja 1.53, edestades seni kõiki etappe domineerinud Romeo Pikandit (KTM, Viljandi VMK) 1,8 sekundiga. Pikand sai esimeses sõidus väga hea stardi ja juhtis pikalt; tagantpoolt tulema hakanud Paat aga püüdis ta tugeva sõiduga viimasel ringil kinni. Kolmanda koha võttis kiire lätlane Jekabs Kubulins (Husqvarna). Teises sõidus Paat enam midagi juhuse hooleks ei jätnud ja juhtis algusest lõpuni, võites Pikandit 13,6 sekundiga. Kolmas oli taas Kubulins ning selline sai ka päeva poodium selles klassis.

Klassi 85cc valitses Linnamäel mitu nädalat Belgias treeninud Martin Michelis (KTM, RedMoto Racing). Ta võitis mõlemad sõidud ligi 30-sekundilise eduga konkurentide ees. Väga tugeva esituse tegi Tristan Uiga (Husqvarna, Motoextreme), kes esimeses sõidus tõusis seitsmendalt kohalt teiseks ning teises sai märksa parema stardi ja sõitis teisel kohal kuni finišilipuni. Esimese sõidu kolmas oli Mikk Kallion (Husqvarna, Sõmerpalu MK). Esimese sõidu purunenud rehvi tõttu katkestanud Joosep Pärn (KTM, Pärnu Motoclub) sai kolmanda koha teises sõidus. Päeva kokkuvõttes tõusid poodiumile Michelis, Uiga ja Kallion.

Klassis 50cc oli samuti palju osalejaid, 31, ning see tähendas kvalifikatsiooni tulemuste põhjal kahte gruppi jagamist. A grupi sõitudes jätkas soomlane Eeka Laaksonen (KTM) oma võitude rida tänavuses sarjas, kuid tema kaasmaalane Samuel Paalasmaa (Husqvarna) langes esimeses sõidus teiselt kohalt kaheksandaks. Teisena tuli finišisse Toms Dankerts (KTM, Läti) ja alles kolmas oli esimene eestlane Marten Raud (KTM, Viljandi VMK). Ka teise sõidu esimese ja teise koha viisid Laaksonen ja Dankerts Eestist välja, seekord oli kolmas Aston Allas (Husqvarna, RedMoto Racing). Päeva kokkuvõttes oligi Allas Laaksoneni ja Dankertsi järel kolmas.

B grupi esikolmiku moodustasid Frankie Lvovs (Husqvarna, Vihur Motosport), Elias Vierikka (KTM, Soome) ja Henrik Soots (Polini).

Kõige pisemate võidusõitjate klassis 50 PW/Mini oli palju draamat. Esimest sõitu juhtima läinud Theo Kolts (KTM, Vihur Motosport) kukkus kohe esimesel ringil, kuid suutis end siis kuuendalt kohalt teiseks sõita. Esimese koha võttis Sebastian Johannes Klooren (Husqvarna, Sõmerpalu MK), kuid temagi pidi kehvapoolse stardi tõttu päris palju pingutama. Kolmandaks jäi vahepeal sõitu juhtinud Romet Jundas (KTM, KTM Racing Estonia). Teises sõidus juhtis Kolts peaaegu sõidu lõpuni, kuid Klooren suutis teda tagant rünnata ja mööduda. Kolmas oli Gregor Lootus (KTM). Päeva kokkuvõttes võitis Klooren Koltsi ja Lootuse ees.

Motokrossi noortesarja viimane, kaheksas etapp toimub 2. septembril Pühajõe krossirajal koos Pitbike Open Eesti MV finaaletapiga.