Noorte motokrossisarja kolmanda etapi klassis 85cc võitis Martin Michelis

85cc start, Martin Michelis (40). Foto: Helen Urbanik
Eilse Eesti noorte motokrossi karikasarja kolmanda etapi klassis 85cc võitis Türil Kihli krossirajal kindlalt Martin Michelis.

Väga tugeva kosseisuga 85cc klassi kvalifikatsioonis, kus osales 16 sõitjat, oli kiireim Romeo Karu (KTM, KTM Racing Estonia), edestades Michelist (KTM, RedMoto Racing) 2,2 sekundiga. Karu läks juhtima ka esimest sõitu, kuid teisel ringil õnnestus Michelisel tast mööduda ja jäädagi liidripositsioonile. Karul tekkisid sõidu teises pooles probleemid tehnikaga, mis ei lubanud tsiklist kõike välja pigistada ning ta oli sunnitud finišis leppima Mikk Martin Lõhmuse (KTM, HRC Eesti Racing Team) järel kolmanda kohaga. Teiseks sõiduks sai Karu tehnika korda ning üritas Michelisele väärilist lahingut anda, kuid kolmandal ringil pääses konkurent taas mööda ning ületas ka selles sõidus finišijoone esimesena 5,7 sekundilise eduga Karu ees, seekord oli kolmasLõhmus . Kokkuvõttes astusid noormehed poodiumile järjestuses Michelis, Karu ja Lõhmus.

Klassis 65cc oli seekord joonel koguni 32 sõitjat, kelle seas domineeris juba kolmandat etappi järjest äsja Ukrainas regiooni EM-etapi võitnud Romeo Pikand (KTM, Viljandi VMK). Pikand võitis nii kvalifikatsiooni kui mõlemad võistlussõidud. Käevigastusest on paranenud Richard Paat (KTM, AYR Racing Team), kes osales täna lisaks veel 85cc klassis, kus ta sai 16. koha. 65cc klassi esimese sõidu stardis neljas olnud Paat tõusis Mark Petersonist (KTM, Valga MK) ja Gregor Kuusest (Husqvarna, RedMoto Racing) mööda teiseks ning suutis tõrjuda Kuuse rünnakud teisele kohale, kuid Pikand jäi püüdmatuks. Ka teises sõidus nagistasid Pikandi selja taga võrdselt ja omavahel kohti vahetades Peterson, Kuusk ja Paat, tulles finišisse siiski samas järjestuses nagu esimeseski sõidus. Päeva kokkuvõttes võitis Pikand Paadi ja Kuuse ees.

Klassis 50cc ei olnud taas vastas 7-aastasele Eeka Laaksonenile (KTM, Soome), kes näib olevat võtnud eesmärgiks rohkearvulised eestlased (Türil oli stardis 28 50cc klassi sõitjat) selles sarjas põrmustada. Laaksonen sai ajasõidus kirja kiireima aja ning edestas ligi 40 sekundiga kõiki 13 konkurenti ka A-grupi mõlemas sõidus. Kuid Laaksoneni selja taga tegi esimeses sõidus väga tubli esituse Leslie Puller (Husqvarna, Pärnu Motoclub), võttes teise koha, kolmandaks tuli Aston Allas (Husqvarna, RedMoto Racing). Teises sõidus võttis teine soomlane Samuel Paalasmaa siiski oma, nagu ta ka varasematel ettapidel on teinud, ning tuli finišisse teisena Allase ees. 50cc nõrgema, B-grupi esimese sõidu võitis Karel Vahur Vingisaar (KTM, Viljandi VMK) Mattias Tamekanti (Husqvarna, RedMoto Racing) ja Edvin Jürgeni (KTM, Viljandi VMK) ees. Teise sõidu esikolmik olid Vingisaar, Tamekant ja Semen Belobokov (KTM, Venemaa). Poodiumile astusid 50cc klassis Laaksonen, Allas ja Paalasmaa.

Kõige väiksemaid sõitjaid klassis 50 PW/Mini oli seekord rajal 11, kelle seas oli kiireim nagu ka varasematel etappidel Enri Lustus (Husqvarna, Sõmerpalu MK). Esimeses sõidus tuli tema järel teiseks Edvin Jürgen (Husqvarna, Viljandi VMK) ja kolmandaks Sebastian Johannes Klooren (Husqvarna, Sõmerpalu MK). Teises sõidus napsas teise koha Robin Robert Mooses (KTM, Äksi MK), Klooren oli taas kolmas. Kokkuvõttes oli esimene Lustus, teine Mooses ja kolmas Klooren.

Klassis 125cc, kes startis ka sellel võistlusel koos 85cc-ga, oli ka seekord vaid üks võistleja, Jüri Saluste (Husqvarna, RedMoto Racing).

Quadidele oli Türi võistlus karikasarjas esimeseks ning nii Quad 50, Quad 100 kui Quad 200 startisid ühises võidusõidus. Mihkel Salujõe (Honda, HRC Eesti Racing Team) 200-kuubikulisel ja Rasmus Sõna (Honda, Äksi MK) 100-kuubikulisel neljarattalisel pakkusid ülipõneva võidusõidu, sõites tihedalt ratas-rattas. Esimese sõidu võitis Salujõe vaid 0,9 sekundilise eduga, teises jäi 0,3 sekundiga peale Sõna. Kolmanda koha Q100/200 arvestuses sai Karl Robin Rillo (Honda, RedMoto Racing). Quad 50 klassis oli Karl Koho (Apex, Äksi MK) mõlemas sõidus kiirem Pärtik Ilmast (Apex, Linnamäe Krossiklubi).