Olerex noorte krossi- ja BucciMoto karikasarja avaetapil oli rekordarv osalejaid

85cc start. Foto: Helen Urbanik

Pühapäeval toimus Holstre-Nõmmel Olerex motokrossi Eesti noorte meistri- ja karikasarja ning BucciMoto Pitbike Cup avaetapp, kus starti läks koguni 160 võidusõitjat, mis on nende võistluste ajaloo rekord.

Kõik võistlusklassid pakkusid peale eilset rahvusvahelist Mulgikrossi hommikuks uuesti perfektsesse võistluskorda seatud rajal ülipõnevaid võidusõite, kus ei noored ega vanad hetkekski järgi ei andnud.

Klassis 85cc kukkusid esimese sõidu stardis Tristan Uiga (Husqvarna, Motoextreme) ja lätlane Janis Kubulins (Husqvarna) ning kolmeks ringiks pääses juhtima Hugo Nork (KTM, Motoextreme). Neljandaks ringiks oli kvalifikatsiooni võitja Joosep Pärn (KTM, Pärnu Motoclub) nii Norgist kui Mikk Kallionist (Husqvarna, Sõmerpalu MK) möödunud ning võitis sõidu, teine oli soomlane Kaapo Kalatie (KTM) ja kolmas Nork. Uiga tõusis tagant marulist sõitu tehes 9. kohale, Kubulins lõpetas tema ees. Teise sõidu starti Uiga saatuse hooleks ei jätnud, kuid peale viiendat ringi tuli tal liidripositsioon Kubulinsile loovutada. Selle sõidu esikolmik oli Kubulins, Uiga ja Kalatie, kuid kokkuvõttes tõusid poodiumile teise sõidu neljas Pärn, Kalatie ja Kubulins.

„Sõiduga olen rahul ja võita oli tore, aga betooni pealt startidega pean veel tööd tegema,“ ütles 85cc põnevussõitude üldvõitja Joosep Pärn.

Kõige osalejaterohkemas, koguni 44 sõitjaga 65cc klassis ei olnud kahtlust Gregor Kuuse (Husqvarna, RedMoto Racing) paremuses – Kuusk võitis nii kvalifikatsiooni kui mõlemad võistlussõidud. „Esimene sõit nii hästi ei läinud, kuid teine oli parem,“ ütles Kuusk. „Vigu ma ei teinud ja teisi lähedale ei lasknud.“ Talle järgnesid poodiumil kaks lätlast, Ricards Alens Galcins (Husqvarna) ja Raivo Laicans.

Ka klassis 50cc oli üks selge liider, Lucas Leok (Husqvarna, Sõmerpalu MK). Esimese sõidu start ei õnnestunud tal küll kõige paremini, kuid teiseks ringiks oli ta juba liidriks asunud ja lõpetas esimesena, nagu ka teise sõidu. Leoki seljataga jagasid mõlemas sõidus nappide vahedega omavahel kohti Aston Allas (Husqvarna, RedMoto Racing), Enri Lustus (Husqvarna, Sõmerpalu MK) ja Jakob Burmann (Husqvarna, RedMoto Racing). Kokkuvõttes jäi paremusjärjestus Leok, Burmann ja Allas. 50cc klassi kvalifikatsiooni põhjal nõrgemasse stardigruppi jäänud sõitjate mõlemad sõidud võitis Gregor Lootus (KTM, Motoextreme).

Kõige pisemate, 50 PW/Mini klassi esikolmikusse mahtusid Theo Kolts (Husqvarna, Vihur Motosport), Chris Ryan Kaljumäe (KTM, RedMoto Racing) ja Markus Rotmeister (Husqvarna, Pärnu Motoclub).

Heido Havam. Foto: Rauno Kais

BucciMoto Pitbike A klassis oli kõigist mäekõrguselt üle Heido Havam (Honda, HRC Eesti Racing Team). Varese Külalistemaja Pitbike B klassi võitis tihedas punkt-punkti mängus Joonas Reimann (BucciMoto). MiniDirt Pitbike 88 Semi klassi võit läks Lätti Jurijs Sigajevsile, Papad Pitbike 88 Semi juunior klassi võitis Robin Paarman. Katuse A&O Pitbike 35+ klassis pani mõlema sõidu esikohad ja üldvõidu taskusse Marko Lepik (BucciMoto, Mini RC).

Nii Olerex motokrossi noortesari kui BucciMoto karikasari jätkuvad 11. mail Haanjas.