Ootamatu paduvihm lõpetas Pärnu motokrossi teise päeva enne kaht viimast põhisõitu

Quad Open start. Foto: Janis Pastars

Täna sõideti Pärnu lennuvälja motopargis Eesti, Läti ja Balti motokrossi meistrivõistluste etapi teine võistluspäev, kus olid stardis quadid ja külgvankrid. Kahjuks lõpetas suhteliselt kiirelt kohale liikunud rajuilm enamus päevast ilusa ilmaga kulgenud võistluse just enne kahte põhisõitu.

Kodurajal võistelnud quadide valitsev Euroopa meister ja tänavune EM-liider Kevin Saar (Honda, Pärnu MC) haaras Quad Open klassi esimese sõidu stardikurvis liidrikoha ning hakkas kohe konkurentidega vahet sisse tegema ning lõpetas veatu sõidu ülekaaluka võiduga. Teisel kohal sõitis terve distantsi Martin Filatov (Honda, Kagu MK) ning kolmandaks tõusis sõidu viimases osas lätlasest Valerijs Kuzminsist (WSP) möödunud Priit Järvloo (Kawasaki, Sõmerpalu MK). Kuna enne quadide teist finaalsõitu alanud paduvihma tõttu jäeti nende sõit ära, siis moodustasidki etapi esikolmiku Saar, Filatov ja Järvloo. Meistrivõistluste liidrina jätkab selge eduga Saar.

Külgvankritel asusid sõidu alguses kohe etteotsa venelane Igor Rodionov ja eestlane Maurice Lina (Zabel, Sõmerpalu MK), kelle taga käis tihe rebimine mitme meeskonna vahel. Tänu sellele said Rodionov/ Lina rahus teistelt eest sõita ning sõidu esimestena lõpetada. Alguses sõitsid teisena lätlane Janis Daiders/ Tanel Kõiv (Zabel), kuid nende tsikli mootoril hakkas sissepritsesüsteem tõrkuma ning nad langesid konkurentsist ja said kirja lõpuks 14. koha. Seejärel asusid teisele kohale lätlased Maris Rupeiks/ Kaspars Liepinš (WSP), kuid neid jälitasid Gert Gordejev/ Keit Kivaste (Husqvarna, RedMoto Racing), kes lõpuks ka oma tahtmise said ja ise teisena lõpetasid. Kuna selle klassi teine sõit jäi ka ära, siis oli Pärnu esikolmik Rodionov/ Lina, Gordejev/ Kivaste ja Rupeiks/ Liepinš. Meistrivõistluste liidritena jätkavad Daiders/ Kõiv. Pärnus osales ka tänavune motomiss Katrin Põldma (KTM, MK D ja T), kes kihutas koos Patrick Põldmaga vapralt terve sõidu ning hoolimata ühest kummuli käimisest lõpetasid sõidu 19 tiimi seas 12. kohal.

Korvide start. Foto: Janis Pastars

Quad juunioride, veteranide ja naiste ühissõitudes, millest viimase ajal just algasidki paduvihm ja äike, olid kiireimad noored sõitjad, kus päeva lõpuks sõitsid end poodiumile lätlased Atis Breds, Reinis Bicans ja venelane Ivan Trjasov (kõik Honda). Veteranide arvestuses võidutses aga Olari Saarme (Husqvarna, Sõmerpalu MK) klubikaaslase Rene Tarendi (Yamaha) ja Mark Saare (Kawasaki, RedMoto Racing) ees. Naisi oli rajal kaks ja seal edestas soomlanna Sofia Valkama (Yamaha) kaasmaalannat Mirella Sepänmaad (KTM).

Quad 100 klassis võitis mõlemad sõidud Tanel Põdra (Honda, Pärnu MC) sünnipäevalapse Mihkel Salujõe (Honda, HRC Eesti Racing Team) ja venelase Andrei Grishaevi (Honda) ees.
Kõige väiksemas meistrivõistluste klassis ATV Lapsed arvestuses sõitsid end poodiumile Karl Koho (Apex, Äksi39Team), lätlane Roberts Trautmanis (Apex) ja Samuel Klettenberg (Apex, Türi AMK).
Eesti karikavõistluste arvestusse kuulunud külgvankrite veteranide klassis võitsid mõlemad sõidud ja saavutasid etapi esikoha Argo Põldsaar/ Ruslan Talf (KTM, Kohila Sidecarcross Team) Sverre Lamp/ Indrek Aljes (AYR-KTM, Saku MK) ja Erik Vahter/ Jüri Saan (Husqvarna, Kose AMK) meeskondade ees.

Kõik Pärnu tulemused asuvad aadressil:
https://speedhive.mylaps.com/Events/1689053