Pärnu jõel algavad reedel atraktiivsed jetispordi Põhjamaade meistrivõistlused

Foto: Simon Palfrader
Sel nädalavahetusel toimuvad Pärnu jõel kõrgetasemelised jetispordi Põhjamaade meistrivõistlused, kus osalevad tippsõitjad 11 riigist.

Hetkel on võistlusele registreerunud 108 pilooti, kes osalevad 13 võistlusklassis.

Rajal on kõik Eesti tipud, sealhulgas hiljuti EM-il hõbeda võitnud Marten Männi, pronksi saanud Jasmiin Üpraus ning mõlemad tänavused juunioride maailmameistrid Mattias Reinaas ja Ander Hubert Lauri, aga ka MM pronks Mattias Siimann.

Eestlastele pakuvad tugevat konkurentsi tippsõitjad paljudest riikidest, näiteks tänavuse SKI Ladies klassi MM-sarja liider Krista Uzare Lätist ja sama klassi 2017. a maailmameister Emma-Nellie Örtendahl Rootsist, SKI GP1 klassis Stian Shjetlin ja Daniel Svae Andersen Norrast, SKI GP3 klassis tänavune maailmameister Barnabas Szabo Ungarist jpt.

Põhjamaade meistrivõistlused algavad reedel, 10. augustil ja kestavad pühapäevani. Võistlused toimuvad Pärnu jõel vana silla juures ning on pealtvaatajatele tasuta.

Pealtvaatajatele pakuvad kindlasti nauditavat vaatemängu ka Freestyle jetisõitjad Venemaalt ja Soomest, kes lõpetavad oma trikihüpetega kõik kolm võistlusringi.

Reedel toimuvad vabatreeningud, laupäeva hommikul on kavas ametlikud treeningud, keskpäeval toimub avatseremoonia lipuparaadiga jõel, millele järgneb kaks võistlussõitude ringi. Võistlus lõpeb pühapäeval kolmanda võistlussõitude ringi ja autasustamisega.

Jetispordi Põhjamaade meistrivõistlused (Nordic Championship) toimuvad igal aastal eri riigis ja Eesti sai korraldamisõiguse peale mitmeaastast vaheaega. Samaaegselt Põhjamaade meistrivõistlustega toimub ka Piston Racing jetispordi Eesti meistri- ja karikavõistluste teine etapp.