Pärnus toimus esmakordselt enduro meistrivõistluste etapp

Priit Biene. Foto: Helen Urbanik

Eile Pärnu Lennuvälja motopargis toimunud esmakordse Pärnu enduro võitis üldarvestuses Priit Biene.

Pärnu Motoclubile oli enduro korraldamine esmakordne kogemus ning Eesti meistri- ja karikavõistluste kolmanda etapi 6,5 kilomeetrise katse ja 4,5 kilomeetrise ülesõidu rajamiseks Lennuvälja motoparki nägi klubi mitu nädalat vaeva. Ainuüksi tokke raja tähistamiseks kulus kaugelt üle 1000. Rada hõlmas nii traditsioonilist krossirada, kuid selle lähedusse rajati ka kividest, rehvidest, paneelidest, palkidest jpm koosnevaid takistusi.

„Rajal oli kõike ja tööd sai kõvasti teha,“ leidis Veteran 50+ klassi kiireim Toivo Nikopensius (Yamaha, Paikuse MK) – sarnane oli ka 85 osaleja arvamus üldiselt, kes rajaga väga rahule jäid.

„Väga mõnus rada,“ pakatas ka ajaga 01:02.23,9 üldarvestuse parim Priit Biene (Yamaha, RedMoto Racing) peale 6 ringist võidusõitu positiivsusest. Üldarvestuses järgnesid E-2 klassi võitjale Bienele Elary Talu (KTM, Sõmerpalu MK) ja Petri Pohjamo (TM, Soome).

Korraldaja lisaklassina pakuti väljaspool Eesti meistri- ja karikavõistluste arvestust MX Open klassis enduroga tutvumisvõimalust ka krossisõitjatele, sest kinnisel territooriumil asuvale rajale sai minna ilma tulede jm registreerimiseks vajaliku atribuutikata mootorrattaga. Lisaks Talvikule käisid uut ala katsetamas ka näiteks Karl Saat ja Henri Roosiorg, kes enne võistlust takistuste ületamiseks MM-il osalevalt Priit Bienelt näpunäiteid said ja ring-ringilt tulemust märgatavalt parandasid.

Just MX Open klassi võitis ning üldkokkuvõttes nii päeva kiireima ringiaja 10.14,1 kui koguaja 01:02.17 sõitis välja Hendrik Talviku (KTM, Paikuse MK). Peamiselt krossiradadelt tuttav noormees ütles, et tänasel päeval lihtsalt klappis kõik ja hoolimata ühest kukkumisest eelviimasel ringil edestas ta Bienet 4,9 sekundiga.

Pärnu enduro klassivõitjad: E-1 Mikael Miettinen (Husqvarna, Soome); E-2 Priit Biene; E-3 Elary Talu (KTM, Sõmerpalu MK); E-Junior Kristian Aatsinki (Husqvarna, Soome); E-40+ Petri Pohjamo (TM, Soome); E-B Endrik Raal (Yamaha, Paikuse MK); E-C Remmi Uibupuu (Sherco, Kohila MK), V-50+ Toivo Nikopensius; E-Women Hanna Anton (KTM, RedMoto Racing); E-Rookie Virko Noor (Husqvarna, Motoklubi AEX); Kärnataja 4T Karl Saat (Pärnu Motoclub); Kärnataja 2T Ivar Pärnik (KTM, Paikuse MK); V-60+ Reijo Kivelä (Yamaha, Soome); MX Open Hendrik Talviku.

Enduro Eesti meistri- ja karikavõistluste järgmine, neljas etapp toimub 10. augustil Jõesuus.