Patrick Pals võidutses SuperMoto Eesti ja Soome meistrivõistluste avaetapil

S1 poodium. Foto: Margus Almers
Tabasalus sõideti selle hooaja Sivitrans Eesti SuperMoto meistrivõistluste esimene etapp, mis oli ühtlasi ka Soome MV avaetapiks. Kiireimas S1 klassis võttis etapivõidu tänavu Itaalia meeskonnas Euroopa meistrivõistlustel osalev Patrick Pals.

S1 klassi kvalifikatsioonis sõitis kiireima ringiaja Soomes elav ja Soome lipu all võistlev Eero Madisson (KTM), kellele järgnesid eelmise aasta EMV pronks Patrick Pals (TM, Türi AMK) ja 2017 hõbe, soomlane Sami Salstola (TM).
Esimest sõitu asus juhtima Madisson, keda seiras terve sõidu Patrick Pals, kes suutis oma paremuse maksma panna alles sõidu eelviimasel ringil. Kolmandana ületas lõpujoone Salstola ja neljandana valitsev Eesti meister Prants Pals (TM, Türi AMK).
Teise sõidu alguses vahetasid Madisson ja Patrick Pals mõned korrad kohti ja siis jäi pikemaks ajaks etta Madisson, kuid Pals ei andnud alla ning tõusis esimeseks paar ringi enne lõppu ja esikohta enam käest ei andnud. Salstola sõitis terve sõidu uhkes üksinduses ja oli taas kolmas. Prants Pals lõpetas selle sõidu kuuendana.
Kahe sõidu kokkuvõttes oli seega esikolmik Patrick Pals (50 punkti), Madisson (44 p) ja Salstola (40 p).

SuperQuad klassi esimese sõidu võitis kiire venelane Oleg Morgunov (Yamaha), kes möödus sõidu alguses valitsevast Eesti meistrist Reimo Kerdt’ist (Honda, Estonian Supermoto Racing Team) ja enam liidrikohta käesti ei andnud. Morgunovi ja Kerdt’i järel lõpetas kolmandana Viljar Värat (KTM, Estonian Supermoto Racing Team). Teises sõidus Kerdt ei vääratanud ja sõitis esimesena terve sõidu, Morgunov oli seekord teine ja Värat taas kolmas.
Kahe sõidu kokkuvõttes sai etapivõidu Kerdt, teine Morgunov (mõlemad 47 punkti) ja kolmas Värat (40 p).

SM85 noorte klassis ei leidunud täna vastast soomlasele Ossi Rantalale (Honda), kes võitis mõlemad sõidud. Kahe sõidu kokkuvõttes sai teise koha venelane Ivan Mosin (TM), tema oli sõitudes vastavalt 3. ja 2. Karl Takk (Husqvarna, Vihur Motosport) lõpetas sõidud 4. ja 3. kohal ning oli parima eestlasena kolmas. Avasõidus teiseks tulnud Aksel Pärtelpoeg (Husqvarna, Äksi MK) maadles teises sõidus tehniliste muredega ja oli seal viimane, kokku sai ta siiski 6. koha.

Kõige väiksemas meistrivõistluste klassis SM50 tegi ajalugu vapper tüdruk Martha Koort (Husqvarna, Äksi MK), kes oli avasõidus Kristjan-Erich Luhaääre (KTM, Pärnu MC) järel teine, kuid viimases Luhaääre ees esimene, mis andis Marthale ka väärt etapivõidu. Mõlemad sõidud lõpetas kolmandana Theo Kolts (KTM, Vihur Motosport).

Eesti karikavõistluste arvestusse kuulunud Open masinaklassis võitis mõlemad sõidud Alex Vetkin (KTM, Vihur Motosport) soomlase Tino Kapaneni (KTM) ees. Kahe sõidu kokkuvõttes sai kolmanda koha sõidud 3. ja 4. lõpetanud Marek Virves (Kawasaki, Motodepoo Team Green).

S4 klassis oli kummaski sõidus esikolmik sama, kui esimeseks tuli soomlane Patrik Pulkkinen (Husqvarna) ning talle järgnesid Martin Tammetalu (TM, Vihur Motosport) ja võitja kaasmaalane Tuomas Harhala (Yamaha).

Sivitrans Eesti meistrivõistlused jätkuvad 16.-17. juunil Lätis Madonas, Eesti pinnal sõidetakse aga 21.-22. juulil, kui Aravetel peetakse kaks etappi järjest.