PMC Addinol Honda Racing alustas südikalt Eesti meistrivõistluseid

Priit Rätsep Langel. Foto: Motostart Photography
Läinud nädalavahetusel algasid Lange Motokeskuses Eesti motokrossi meistrivõistlused, kus PMC Addinol Honda Racing ridades olid võistlemas Priit Rätsep, tiimi uustulnuk Andreas Hiiemägi ja Mikk Martin Lõhmus.

Priit Rätsep alustas Monster Energy MX1 klassi võistlust kvalifikatsiooni teise ajaga ja ta oli ainus, kelle ringiaeg jäi kiireima aja teinud Tanel Leoki omale alla vähem, kui sekund.
Esimeses sõidus kihutas Rätsep enamus distantsist teisel kohal, kuid lõpu eel sai Leok temast mööda ning Priit jäi Erki Kahro ja Leoki järel kolmandaks.
Teises sõidus heitles Priit taas esikolmikus, kuid seekord tuli tal Leoki, Kahro ja sõitu alguses juhtinud Indrek Mägi järgi neljanda kohaga leppima. Kahe sõidu kokkuvõttes oli ta samuti Leoki, Kahro ja Mägi järel neljas, kusjuures Mägiga kogus ta võrdse arvu punkte.

“Langel oli tegelikult päris lõbus päev, kuigi tulemust ja sõitu ei saa eelmise aastaga võrrelda. Rada oli suhteliselt lihtne ja see võimaldas tihedat võidusõitu. Seekord olin kahjuks mina esimese pundi lõpus, sest praeguse kiire elutempo juures pole enda treeninguteks väga aega jäänud. Järgmine etapp on kuu aja pärast ja kindlalt proovin niipalju pingutada, et seal paremas vormis olla. Tahan tänada kõiki toetajaid, kes ikka veel mind rajal tahavad näha. Midagi pole teha, motokross teeb mind õnnelikuks!” rõõmustas Rätsep.

Tänavu suuremasse MX2 klassi kolinud PMC Addinol Honda Racing uustulnuk Andreas Hiiemägi alustas meistrivõistluseid oma klassi kvalifikatsiooni 10nda ajaga. Esimeses sõidus kihutas Hiiemägi esikümnes ja oli lõpuks 9. Teine sõit läks tal veidi paremini, kui ta ületas lõpujoone 8ndana. Kahe sõidu kokkuvõttes kuulus Andreasele samuti 8. koht.

“Hommikul ajasõitu minnes oli hea feeling sees ning kuigi suutsin ennast pikali keerata ja head aega ei tulnud, siis sellest ma end mõjutada ei lasknud ja suutsin esimesse sõitu enesekindlalt peale minna. Kuna sõidutunde pole veel samapalju kui teistel, teadsin, et pean väga targalt oma energiat sõidu peale jagama, et distantsi ära kestaks,” rääkis Hiiemägi. “Esimese sõidu poole peal läks mul aga käsi täis ja ei saanud endast enam 100% anda. Teine sõit oli juba vähe parem seis, kui suutsin kohe sõidu alguses stardist hästi minema saada ja oma kohta sõidu lõpuni hoida. Olen ise tulemusega rahul, kuid palju tööd on veel teha, aga juba Pärnus suudan kindlasti tulemust parandada.”

Meeskonna pesamuna Mikk Martin Lõhmus sai 85cc kvalifikatsioonis kirja viienda aja ning stabiilselt sõitu tehes lõpetas ta kummaski sõidus samuti viiendal kohal.

“PMC Addinol Honda Racingul oli Tartus meistrivõistluste hooajale ilus algus. Priidu poolt oli ilus sooritus ja vorm töökõrvalt spordi tegemise kohta. Kiirus oli mehel väga hea, kuid lõpuni vastupidamist on veel vara tahta. Suvi on ees pikk ja alates teisest EMV etapist on pilt kindlasti ilusam. Esimest hooaega MX2 masinaklassis sõitev Andreas tegi aga supersõidu, kuna tal pole kevad olnud just meelakkumine ja kooli kõrvalt on ta enda vormi vaikselt nokitsenud. Noor mees näitas aga teises stardis ilusat stiili ja rajavalikut, seega potentsiaali paremaks saada on Andreasel kindlasti. Seda on siin sõnadesse raske paigutada, kuid lühidalt öeldes võib Andreaselt kooli lõppedes ja rohkem sõidutunde kogudes head arengut oodata. Mikk Martin oli samuti väga tubli ning suutis vigu vältida ja tegi oma tulemuse kindla peale ära, mis annab kindlust, et tema hooaeg läheb samuti ülesmäge,” tõdes meeskonna juht Juss Laansoo. “Loodame vaid, et mehed püsivad edaspidi terved ning isu saada paremaks ei kustu. Tänan tiimi nimel kõiki toetajaid ja koostööpartnereid. Samuti Sportlaste endi toetajaid!”