Priit Biene oli enduro MM-i avaetapi esimesel päeval teine

Priit Biene (Yamaha, Johansson MPE) oli täna Portugalis toimunud enduro maailmameistrivõistluste avaetapi esimesel võistluspäeval oma klassis napilt teine.

Biene, kes sai tänavu 24-aastaseks ja kasvas seega välja Juunior klassist, milles ta paaril eelneval aastal osales, pidi vahetama klassi. Uueks võistlusklassiks on Open 4T. Lisaks sellele otsustas ta vahetada ka mootorratta vahetus 450-kuubikuliselt väiksema töömahuga, 300-kuubikulise peale.

“Pärast eelmist hooaega tegin mitu muudatust, lisaks väiksema töömahuga mootorratta valikule otsustasin sõita ka maailma karikasarja, mis on oma olemuselt pisut lihtsam ning võistluspäev on ühe ringi võrra lühem,” selgitas Biene. Siiski on rajad ja katsed samad, millel võistlevad meistrivõistluste arvestuses osalevad sõitjad.

2,5 tunni pikkusel tõusuderohkel ning väga kivisel ja raskel rajal, mida Bienel tuli läbida kaks korda, pendeldas ta kogu tänase päeva pidevalt esimese ja teise koha vahel, heideldes viimase kiiruskatseni inglasest konkurendi Fraser Flockhartiga. “Enne viimast kiiruskatset juhtisin 5 sekundiga, kuid paari sõiduvea pärast loovutasin viimasel katsel liidripositsiooni,” ütles Biene. “Homme võtan selle tagasi!”

Portugalis Marco de Canaveses on ilm sel nädalavahetusel õnneks pisut leebem, kui koduses Eestis. “Ilm oli täna super, pilvine ja ligi 20 kraadi. Olen väga rahul, et ei olnud nii palav nagu radadega tutvumise päevadel, mil kuuma oli 35 kraadi ja päike paistis lagipähe.”

Enduro MM-i detailsemate tulemustega saab tutvuda lehel: https://www.endurogp.com/2021-results/

Kolmas enduro maailmameistrivõistluste etapp toob nii Biene kui teised maailma tippsõitjad Eestisse, 16.-18. juulil toimub võistlus Kuressaares Saaremaal.

Lähem info võistluse kohta lehel www.endurogpestonia.ee