Priit Biene võitis Sõmerpalu Superenduro

Priit Biene Sõmerpalus. Foto: Rauno Kais
Eile sõideti Sõmepalu staadionikrossi raames ka Superenduro Eesti karikavõistluste etapp, kus kahe sõidu kokkuvõttes võitis tuhandete inimeste silme all etapi Priit Biene.

Spetsiaalselt selleks sõiduks takistustest loodud rajal, millest osa kulges krossirajal ja ülejäänud distants sisaldas palkidest ja kividest raskeid rajalõike, pandi proovile kohale tulnud sõitjate parimad sõiduoskused.

Kvalifikatsioonis näitas raskel rajal parimat ringiaega Priit Biene (Husqvarna, RedMoto Racing), kellele järgnesid kodupubliku ees võistelnud Martin Leok (KTM, Sõmerpalu MK) ja viimase klubikaaslane Elary Talu (KTM).
Esimest sõitu asus juhtima Leok, kuid peagi pääsesid Biene ja Talu temast mööda ning võtsid kaks esimest kohta. Teises sõidus Leok aga ei eksinud ning võitis sõidu kindlalt Biene ja Talu ees.
Kahe sõidu kokkuvõttes saavutas Pro klassi etapivõidu Biene (47 punkti), kellele järgnesid Leok (45 p) ja Talu (42 p).

Hobby klassis võidutses Sõmerpalu klubi mees Timo Hermlin (KTM) Jüri Kommeri (Tartu Enduro Klubi) ja tiimikaaslase Kristjan Kolsari (KTM) ees. Beginner klassi esikolmikusse sõitsid end aga Birger Taal (Husqvarna, Sõmerpalu MK), lätlane Kalvis Kuskis (Husqvarna) ja Marten Puusepp (Kawasaki).

Järgmine endurovõistlus Eestis toimub 21. juulil Pärnumaal Jõesuus, kus sõidetakse enduro ja enduro sprindi EMV ja EKV etapp.