Priit Rätsep võitis EHKK sarja Jõgeva etapi

Priit Rätsep. Foto: Martin Gatski
Priit Rätsep. Foto: Martin Gatski
Jõgeva kross oli neljandaks etapiks Eesti Hobikrossiklubi karikasarjas (EHKK) ja samuti jõudis EHKK hooaeg antud võistlusega täpselt poole peale.

Kui eelmistel päevadel vihm üle eestimaa tiirutas siis võistluspäeval ja raja kohal näitas end ka päike ja sademeid juurde ei tulnud. Samuti hommikustes ajasõitudes pehmet pinnast ja pori pakkunud rada muutus iga minutiga kuivemaks ja kõvemaks ning võistlussõitudeks juba päris heaks.

Päeva alustasid 85cc võistlejad kes ka noorimad EHKK sarjas ja kuna sel hooajal on neile 5osavõistlust siis Jõgeva etapp oli teiseks viiest. Esimese sõidu võitis Robert Saun , teine Egert Pihlak ja Kairo Katkosild. Teine sõit võitja taas Saun kes võttis ka etapivõidu, teiseks tõusis Katkosild tubli sõiduga ja kolmas egert Pihlak. Mobil stardivõidu auhinnad võitis mõlemal korral Kairo Katkosild.

Retro ja Retro Open klasside ühisstardis tegi sel korral puhta töö eelmise aasta tiitlikaitsja Tarmo Tomson, võites nii Mobili stardivõidud kui ka mõlemad sõidud. Teine Indrek Krestinov ja kolmas Jõgeva oma klubi mees Priit Laur. Samas klassis startinud vanemate rataste ehk Retro klassi võit läks endisele motokrossi legendile Aadu Sikule, teise poodiumiastme hõivas Andres Pilt ja kolmanda Ken Lutta.

Järgnes MX40+MX50 klasside ühisstart kus vastavalt klassinimetuses olevatele arvudele on toodud võistlejate minimaalne vanus. Esimeses sõidus näitas head minekut kohalik mees Alan Truus, kuid sõidu teises pooles võttis tuulde hetke punktitabeli liider Erki Privoi ning viimasel ringil ka möödus Truusist. Kolmandale kohale heitlesid samal ajal Jaanus Pino, Valeri Homin ja Ralf Okermann kellest tugevaimaks osutus sõidu lõpuks Homin. Teises sõidus aga suutis Alan Truus esikohta säilitada sõidu lõpuni ja nii tuli ka etapivõit, teine Erki Privoi ja kolmas Valeri Homin. Samas stardis sõitnud MX50 klassis tehti aga ajalugu ja poodium vallutati sel korral kolme soomlase poolt kellest esikohal Reijo Rosnell, teine Pertti Salonen ja kolmas Jari Österlund.

MX D klassis lõi sel korral kaasa 45 võistlejat ja esikoha võistlus käis Rauno Mägi, Haron Sepperi ja Kaarel Nurmsalu vahel. Peale mitmekordset positsioonide vahetamist võttis võidu Sepper, teine Mägi ja kolmas Nurmsalu. Teises sõidus tegi aga hea stardi Nurmsalu ja läks kohe juhtima. Varsti olid seljataga ka Sepper ja Mägi ning taas läks põhevaks duelliks kus nii Nurmsalu kui Sepper pidid loovutama oma esikoha Rauno Mägile kes tänu sellele võttis ka etapivõidu ning napsas Ekstreemvaruosade poolt välja pandud magus auhinnatseki. Haron Seppe teine ja suusahüppajana tuntud Kaarel Nurmsalu taas poodiumil ning sel korral kolmandana.

MX C klass pakkus samuti huvitavat vaatemängu ja eriti teises sõidus, sest kui esimeses sõidus tegi oma asja Siim Rotmeister siis teises sõidus kõik enam nii libedalt ei läinud. Peale pikka duelli võttis võidu hoopis Leonid Lüter, jälitatuna tihedalt Carl-Mattias Räägeli poolt. Etapi üldtulemusena Lüter eimene, Rotmeister teine ja Räägel kolmas. Järgmistes MX B sõitudes võidutses Asko Lihtsa, Jere Lipponeni ja Rogert Roomi ees.

MX A +Juunior klasside ühistart oli sel korral konkurentsitihe ja kui esimeses sõidus läks stardist oma teed Priit Rätsep siis teises stardis üllatas liiidripositsiooniga Andero Lusbo. Varsti küll möödus Lusbost Andre Park ning järgmisena ka Rätsep, kuid sõidus esimene kolmandik möödus tihedalt üksteise seljataga kihutades. Siis aga leidis Rätsep võimaluse Pargist möödumiseks ja tegi sisse turvalise edumaa. Sõidu lõpuosas hakkas tempot tegema Lusbo, tulles Pargi kannule ja nii sõideti neli ringi ning tundus, et kohe toimub ka möödasõit. Park oli aga omas elemendis ja säilitas teise koha sõidu lõpuni. MX A arvestuses etapivõit Priit Rätsepale(Kawasaki), teine Andre Park(Yamaha) ja kolmas Andero Lusbo(Suzuki). Juuniorite klassis võttis võidu Christopher Talli edestades Johannes Nermanni ja Aron Lenziust.

Eesti Hobikrossiklubi karikasrja 5.etapp toimub juba 19.juulil Tihemetsas, Lauri krossirajal.