Rannar Uusna võitis üliraske Jõelähtme hard enduro

Rannar Uusna (vasakul) ja Rene Jerbach. Foto: Rauno Kais
Võerdla endisel kaevandusalal anti korralik avalöök suvisele motohooajale ja toimus Hellinn nimeline hard enduro võistlus. Keerulistes tingimustes peetud vägal raskel üritusel näitas maailmataset sellel aastal peamiselt just sellistel võistlustel välismaal osalev Rannar Uusna.

Lisaks järskudele tõusudele ja langustele ning muudele takistustele tuli sõitjatel osades varjulistemas kohtades ka jäise ja libeda pinnasega rinda pista ning enamus nendest kohtadest paiknesidki kas langustel või tõusudel. Edukad olid täna just need sõitjad, kes olid oma tsiklile naastrehvid alla pannud ja omasid mindki võimalust antud kohtad läbida, suverehvi meestel jäi üle ainult tuld ja tõrva pritsida.

Rannar Uusna (KTM, KTM Racing Estonia) haaras juba esimestest meetritest liidrikoha ning kadus peagi konkurentidelt eest. Noormees näitas sellist tempot ja oskuseid, et suutis lõpuks ainsana 7 ringi läbida ning talle kuulus ka kõige raskema Gold klassi esikoht. Teiseks tuli selles arvestuses soomlane Niko Toukola ja kolmandaks Riho Kollist (KTM, Sõmerpalu MK), mõlemad mehed läbisid ettenähtud aja sees 2 ringi.
Silver klassi parimaks osutus 5 ringi läbinud Kalev Kriis (KTM, Sõmerpalu MK), kellele järgnes sama palju ringe teinud Jüri Kommer (KTM, Tartu Enduroklubi) ja kolmandaks platseerus Jürto Brauer (Beta, Tartu Enduroklubi), kes sai kirja 3 ringi.
Bronze arvestuses läbis parimana Raimond Asu tublid 4 ringi, teiseks tuli 3 ringiga Mikk Tigasing ja kolmandaks Peep Troon (KTM, Tartu Enduroklubi, 2 ringi).
Veteran 40+ parim oli vapralt esimeste seas sõitnud Jarko Metsis (Husqvarna, RedMoto Racing), kelle saldoks jäi lõpuks 4 ringi. Teise koha sai soomlane Joni Savinen (3 ringi) ja kolmanda Marek Uustalu (GasGas, GasGas MK, 2 ringi).
Triali klassis näitas väga head minekut Keity Meier (GasGas, GasGas MK), kes tuli avaringilt teisena ja tema tulemuseks jäi 3 ringi. Teiseks platseerus sama arvu ringe teinud Kristan Kuill (GasGas, Motodepoo Team Green) ja kolmandaks Mart Montvila (Vertigo, GasGas MK, 2 ringi).

Kuigi järgmise enduro võistluseni on veel aega, on paljud tänased vaprad mehed stardis juba homme Vilaskis peetaval kestvuskrossi Eesti meistri- ja karikavõistluste avaetapil.