Rasmus Haugasmägi ja Stefan Arand valiti 2017 aasta maailma parimateks veemotosportlasteks

(vasakult) Raffaele Chiulli, Rasmus Haugasmäe, Stefan Arand ja Sergei Bubka
Eile kogunes Monaco legendaarsesse Sporting Monte-Carlo halli üle neljasaja külalise, rohkem kui 60 riigist, et austada hooajal 2017 maailmameistriks tulnud veemotosportlasi. Rahvusvahelise veemotoföderatsiooni UIM maailmameistrite gala toimub Monacos üheksandat korda ja gala patrooniks on olnud aastaid Monaco vürst prints Albert.

Oma kohalolekuga austasid galat olümpiavõitja Sergei Bubka ja mitmed teised spordikuulsused. Eesti sportlastest osalesid galal möödunud 2017 hooaja kolm maailmameistrit – Rasmus Haugasmägi, kes tuli viiendat korda OSY-400 klassi maailmameistriks, Stefan Arand kes võitis klassi GT-30 maailmameistritiitli ja Mattias Reinaas, kes saavutas jetiklassis SKI Junior GP3 maailmameistritiitli. Kõik meie kolm maailmameistrit olid esitatud UIM-i aasta sportlase nominentideks kahes kategoorias. Stefan Arand ja Mattias Reinaas esitati aasta juuniorsportlase tiitlile ja Rasmus Haugasmägi aasta sportlase tiitlile. Aasta sportlase tiitleid anti välja alles teist korda ja Stefan Arand valiti aasta tagasi hooaja 2016 aasta parimaks juuniorsportlaseks.
Seda ootamatum oli kui UIM-i president dr.Raffaele Chiulli ja Sergei Bubka kutsusid lavale aasta parimate sportlaste tiitleid vastu võtma täiskasvanute kategoorias Rasmus Haugasmäe ja juuniorite kategoorias teist aastat järjest Stefan Arandi.