Roland Poom – Ken Järveoja katkestasid Rootsi MM-ralli

Roland Poom – Ken Järveoja. Foto: Timo Anis

Reede hommikul sai alguse tänavune Rootsi MM-ralli. Võistluse avapäevale startisid 46 võistluspaari, kelle hulgas ka R5 autoga MM-debüüdi teinud Roland Poom – Ken Järveoja (Ford Fiesta R5).

Avakatsena sõideti 21,26 km pikkune Hof-Finnskog, millel Poom – Järveoja WRC3 klassi seitsmendat aega näitasid. Katse võitnud Emil Lindholm – Mikael Korhonenist jäid eestlased maha 36 sekundiga.
Kui võistluse avakatse sõideti üsna talvistes oludes, siis päeva teisel katsel oli ka palju kruusalõike ja üks neist sai kahjuks Poom – Järveojale saatuslikuks. Ühe kiire lõigu lõpetanud vasakkurvis sõideti teelt välja ning sellega oli eestlaste võistluspäev lõppenud. Kuna väljasõit toimus suure kiiruse pealt, siis sai lisaks autole kannatada ka Rolandi vasak käsi. Hilisemas arstlikus ülevaatuses tuvastasid arstid Poomi ühe sõrme nuki vigastuse, mis vajab taastumiseks ravi ja aega.
Kahjuks tähendavad reedese teise katse sündmused ja Rolandi tervise probleem seda, et tänavusel Rootsi MM-rallil enam ta starti ei tule.
Seda, millisel MM-rallil Poom – Järveoja järgmisena näha saab, veel hetkel teada pole, kuid kindlasti anname sellest esimesel võimalusel teada.

Roland Poom: „Kahjuks rallil palju sõita ei saanud. Väljasõidud ei tule alati sõiduvea pärast, kuid teeme järeldused ja unustame, mis juhtus ning liigume edasi. Olud olid keerulised, kruusa peal oli uskumatult hea pidamine, mida ei osanud oodata ja väsinud rehviga jää peal jälle väga libe. Kahju, et ei saanud seekord rohkem sõita ja kogemust koguda, kuid kõik ei peagi lihtsalt tulema. Tegutseme edasi.“