Romeo Pikand võitis Ukrainas peetud EM kirderegiooni avaetapi

Richard Paat (710), Mark Peterson (727), Romeo Pikand (655), Romeo Karu (715), Mikk Martin Lõhmus (654), Hugo Nork (600), Tristan Uiga (690)
Täna toimus Ukrainas Kovelis motokrossi Euroopa meistrivõistluste kirderegiooni esimene etapp masinaklassidele 65cc ja 85cc. Avaetapp kulges eestlastele positiivselt, kui Romeo Pikand võidutses 65cc arvestuses ja Romeo Karu saavutas 85stel kolmanda koha.

Euroopa meistrivõistlustel on kokku neli regiooni, mille parimad selgitavad suvel lõpuks ka Euroopa meistrid. Eesti sõitjad osalevad traditsiooniliselt kirderegioonis, kus tänavu peetakse kolm etappi, koos Baltikumi ja endise idabloki riikide sõitjatega.

65cc klassis tegi hea võistluse Romeo Pikand (KTM), kes lõpetas avasõidu leedulase Marius Adomaitise (KTM) järel teisena, kuid suutis teises sõidus leeduka alistada ja ise esimesena ruudulise lipu alt läbi kihutada. Tänu teise sõidu võidule kuulus Pikandile ka etapivõit, eestlasega võrdselt 47 punkti kogunud Adomaitise järel sai kolmanda koha kahe sõidu tulemusena lätlane Janis Martins Reisulis (Husqvarna). Mark Peterson (KTM) oli sõitudes vastavalt 11. ja 15. ning kokku 14. Avasõidus kukkunud ja katkestanud ning teises sõidus 10. koha saanud Richard Paat oli 18.

Romeo Karu (KTM) vastas eestlaste parima tulemuse eest 85cc klassis. Esimeses sõidus lõpetas ta lätlase Karlis Alberts Reisulise (KTM) ja venelase Aleksey Orlovi (Husqvarna) järel kolmandana. Teises sõidus kihutas Karu teisena, kuid üks kukkumine röövis talt sõidu esikolmiku koha, kuid hoolimata sellest tuli ta viiendaks, mis andis talle kokkuvõttes kolmanda koha. Reisulis võttis Ukrainast etapivõidu ja Orlov oli teine.
Tristan Uiga (Husqvarna) lõpetas sõidud 9. ja 11. kohal ning oli kokku 10. Mikk Martin Lõhmuse (KTM) hea etapi rikkus avasõidus alt vedanud amordi tõttu tulnud katkestamine, teises sõidus tegi ta aga hea etteaste, kui lõpetas selle neljandana. Kahe sõidu kokkuvõttes sai ta 12. koha. Hugo Nork (KTM) oli esimeses sõidus 15. ja 17., mis andis talle etapil 18. koha.

Kirderegiooni järgmine etapp sõidetakse 17. juunil Lätis Stelpes.