Sahkar KTM Racing nooremad sõitjad näitasid häid tulemusi Leedus ja Taanis

Karel Kutsar. Foto: Rauno Kais
Karel Kutsar. Foto: Rauno Kais
Sahkar KTM Racing meeskonnas toimusid enne Inglismaal Matterley Basin rajalsõidetud motokrossi MM-etappi sunnitud vangerdused, kui üleeelmisel nädalal treeningul õlga vigastanud MX2 klassi sõitja Harri Kullas peab vahele jätma kaks MM-etappi. Inglismaal asendas teda teine Sahkar KTM Racing sõitja Karel Kutsar, kes tänavu on startinud EMX250, ehk Euroopa meistrivõistluste arvestuses.

Kutsari sõitu varjutas kahjuks Lätis krossil saadud vigastus ja nii sai ta sõita ainult kvalifikatsiooni. Kvalifikatsioonis oli tema kohaks 24, esimesest sõidust aga keeras Kutsar peale kahte ringi rajalt maha, kuna põlv tegi valu ja nii jätkata polnud võimalik.

„Kahjuks jah sai see etapp nii läbi. Sooned olid siin väga sügavad ja jalg läks maha just nii, et tegin sellele rohkem haiget ja pidin sõidu pooleli jätma,“ rääkis Kutsar Nüüd ootab ees Belgias arsti juures käimine, kes annab täpsema hinnangu Kutsari põlvevigastusele. Etapi võitis MX2 klassis mõlema sõidu võiduga Jeffrey Herlings.

Hardi Roosiorg hoidis Sahkar KTM Racing meeskonna au üleval Leedus, kus sõideti 65 cc ja 85 cc klasside Euroopa meistrivõistluste etapp. Selle raames oli seal ka eraldi start ka 125 cc klassi sõitjatele, kus olid kohal Baltikumi kiireimad sõitjad. Roosiorg oli selles klassis nii kvalifikatsioonis kui mõlemas sõidus Tomass Šileika järel teine ja see koht kuulus talle ka etapi kokkuvõttes.

Meeskonna noorim liige Jago Geerts osales Taanis Slagelses sõidetud 85 cc klassi oma regiooni järjekordsel kvalifikatsioonietapil. Avasõidus oli ta kolmas, teise aga võitis ja etapi kokkuvõttes oli ta Jorge Garcia Prado järel teine. Ka kokkuvõttes on ta teisel kohal, tihe heitlus käib liider Pradoga, kes kümne punkti kaugusel.