Sõiduvõit aitas Martin Rumpil säilitada Uus-Meremaal liidrikoha

640aaUus-Meremaa vormel-Toyota sarjas kihutati nädalavahetusel kolmas etapp, mis Martin Rumpile algas väga edukalt, ja kuigi lõpuks koges noor Eesti võidusõitja ka veidi ebaõnne, säilitas ta siiski liidrikoha sarja punktitabelis.

Laupäeva hommikul sõidetud kvalifikatsioon õnnestus Martinil parimal võimalikul moel, sest Highlandi Parki ringraja esimeses ajasõidus saavutas ta teise aja, mis tähendas ka stardikohta esireas. Teises kvalifikatsioonis, kus jagati stardikohti kolmandaks võistlussõiduks sündis aga uus rajarekord, mis andis eestlasele ka loomulikult parima stardipositsiooni. Avasõidus tegi Martin õnnestunud stardi ja tõusis kohe liidriks ning seda kohta ta enam ei loovutanud.

“Nädalavahetus oli sündmusterohke,” kommenteeris Martin. “Ajasõitudes sõitsin kiireima ringiaja, mis uues Highlands Parki ringrajal üldse kunagi välja sõidetud. Esimeses sõidus startisin teiselt kohalt, hea stardiga sain kohe esimeseks ja edasi oli küsimus heas hoos ja rütmis.”

Pühapäeva hommikul aga avanesid taevaluugid ja nädalavahetuse teine võistlussõit peeti maha märjal rajal. Kuna esimese sõidu kaheksa parimat startisid teise sõitu pööratud järjestuses, tähendas see Martinile 8. stardikohta. Stardi järel õnnestus Martinil paari möödasõiduga tõusta paremusjärjestuses mõne koha võrra, aga seejärel kaldus ta ühes kurvis rajalt välja, mille tagajärjel sai ka auto veidi kannatada. Siiski jõudis Martin finišisse ja sai kirja 9. koha. Kahjuks aga kolmandaks võistlussõiduks mehaanikutel autot korda saada ei õnnestunud.

“Teine võistlussõit oli esimene vihmasõit antud libedal ja tolmusel rajal ning alustada tuli ümberpööratud järjestuses 8. kohalt,” rääkis Martin. “Esimeste ringidega tõusin keerulistes oludes ja halvas nähtavuses 6. kohale, aga kolmandas kurvis libisesin trajektoorilt kergelt välja vastu vahetult raja kõrval asuvat betoonseina. Hoolimata tekkinud kahjustustest lõpetasin sõidu 9. kohaga. Hilisemal analüüsil selgus, et kahjustused olid eeldatust suuremad ning seetõttu järgmisesse starti autot sõidukorda ei saadud. Järgmiseks nädalavahetuseks kolime põhjasaarele, kuhu lähen sarja liidrina”

Martin säilitas Uus-Meremaa vormel-Toyota sarjas napi liidrikoha, edu lähima konkurendi ees on vaid 2 punkti. Sarjas on veel sõitmata kaks etappi ehk siis kokku kuus võistlussõitu.