Stefan Arand läheb Euroopa meistrivõistluste teisele päevale vastu liidrina

Noorteklassis GT-15 veemoto Euroopa meistritiitlit kaitsev Stefan Arand läheb homsele teisele päevale Poolas Zninis vastu liidripositsioonilt.

GT-15 klassis oli Zninis stardis 17 sportlast. Kuna rada oli homologeeritud 14 paadile, siis toimusid eelsõidud ning finaali pääses 14 sõitjat ja nende hulgas nii 15-aastane Arand kui Poolas oma tiitlivõistluste debüüti tegev 14-aastane Joonas Lember.

Laupäeva hommiku muutis raskeks tugev tuul, mis ajakava põhjalikult segi paiskas ja sõidud mitme tunni võrra edasi lükkas. Päeva teises pooles tuul siiski vaibus.

Stefan Arand

„Päev möödus meie tiimile perfektselt,“ kommenteeris Arand. Ta näitas kiireimat aega vabatreeningus, ajasõidus ja kvalifikatsioonis. Samuti võitis Arand mõlemad tänased võistlussõidud. „Konkurendid olid küll löögivalmis, kuid jäid siiski ohutusse kaugusesse. Esimeses sõidus ohustas mind kõige rohkem teiseks tulnud inglane Harvey Smith ja teises rootslane Alex Cewe.“

Kui homme jätkub kõik samal kursil, tuleb Arandil tiitli vormistamiseks kaasa teha vaid kolmas sõit ja neljandasse ta minema ei pea.

Joonas Lember sai oma debüüdiga EM-il samuti kenasti hakkama ja arenes silmnähtavalt. Esimene start ei läinud kõige paremini, kuna nii suure paatide hulgaga startimine oli talle esmakordne. Lember pidi hakkama tulema kõige tagant ja suutis tõusta kümnendaks. Teise sõidu start oli parem, kuid sõidus tuli sisse viga, mis tõi kaasa paari koha kaotuse ning lõpuks 9. koha.