Stefan Arand valiti möödunud aasta maailma parimaks juunioriks

Laupäeval, Monacos toimunud Rahvusvahelise Veemoto Föderatsiooni UIM maailmameistrite galal anti hooajal 2016 maailmameistriks tulnud sportlastele üle auhinnad. Suurejoonelise gala patrooniks oli Monaco vürst prints Albert II. Oma kohalolekuga austasid galat mitmekordne olümpiavõitja Jelena Issinbajeva, Ferrari asepresident Piero Ferrari ja paljud teised kuulsused.

Eestist oli galal osalemas kõigi aegade suurim delegatsioon. Eesti sportlased võitsid hooajal 2016 kokku viis maailmameistritiitlit. Ringrajaklassides tulid maailmameistriks – Rasmus Haugasmägi, Sander Sarlin ja Stefan Arand. Jetispordis saavutas maailmameistritiitli juuniorite klassides Marten Männi ja Mattias Reinaas.

Esmakordselt ajaloos anti välja maailma aasta parima sportlase ja aasta parima noorsportlase tiitel. Aasta parima sportlase tiitli sai postuumselt oktoobris Saksamaal traagiliselt hukkunud Itaalia võidusõitja Massimo Rossi, kes saavutas klassides O-250 ja O-350 maailmameistritiitli. Aasta parima noorsportlase valimistel jäi viimasesse vooru kandideerima kolm sportlast, neist kaks olid Eesti noored võidusõitjad. Maailma aasta parimaks noorsportlaseks valiti Stefan Arand, kes juba teist hooaega on võitnud maailma- ja kaks Euroopa meistritiitlit. Kõige edukaim riik oli aastal 2016 Venemaa, millele järgnesid Prantsusmaa ja Itaalia ning Eesti.