Tanel Leok saavutas Itaalia meistrivõistlustel neljanda koha

Tanel Leok (7), Antonio Cairoli (222)
Mantova krossirajal sõideti Itaalia lahtiste meistrivõistluste viimane etapp, kus olid taas stardis kõik A1M Husqvarna Motorsport meeskonna sõitjad Tanel Leok, Andero Lusbo ja Henry Vesilind ning lisaks nendele hooaja avastardi teinud Karel Kutsar ja Egert Pihlak.

MX1 klassis osalenud Tanel Leok näitas kvalifikatsioonis viiendat aega, tänavu Estonian Express Racing tiimiga liitunud Kutsar (KTM) sai kirja 14. ja Lusbo 24. aja. Kiireim oli meistrivõistluste liider Antonio Cairoli (KTM) belglase Jeremy Van Horebeeki (Yamaha) ja sloveel Tim Gajseri (Honda) ees.
MX1 võistlussõitu alustas Leok hästi olles kohe esikuuiku piirimail ning sõidu edenedes kerkis ta viiendaks ning kui Gajser kolmandalt kohalt kukkus ja katkestas, oli Leok neljas ja samal kohal ta ka sõidu lõpetas. Tugeva esituse tegi ka Kutsar, kes ületas lõpujoone 9ndana, Lusbo oli 23.
Sõidu võitis taas Cairoli Van Horebeeki ees, kolmas oli belglase tiimikaaslane prantslane Romain Febvre.
Cairoli võitis 340 punktiga meistrivõistlused, teise koha sai Febvre ja kolmanda Van Horebeek, kes kogusid võrdselt 260 punkti. Leok (174 p) kerkis Mantova võistlusega lõpuks neljandaks. Lusbo (75 p) oli 13. ning ainult ühel etapil võistelnud Kutsar (40 p) 22.

Superfinaali, kus osalesid MX1 ja MX2 20 paremat, pääsesid sõitma Leok ja Kutsar. Esimesena nimetatu sai väga hea stardi olles alguses Cairoli järel teine, kuid mõne aja pärast möödusid temast Febvre ja Van Horebeek ning eestlane pidi taas neljanda kohaga leppima. Kutsar oli lõpuks 26.
Superfinaalide tiitli võitis samuti Cairoli (240 p), kellele järgnesid Febvre (200 p) ja Van Horebeek (145 p). Leok oli 120 punktiga neljas ning kahel etapil superfinaali pääsenud Lusbo (20 p) 27.

125cc kvalifikatsioonis oli Henry Vesilind enda grupis 12., mis tagas talle koha põhisõitu. Egert Pihlak oli oma grupis 13. ja jäi napilt A finaalist ning pidi B grupi sõidus võistlema.
Vesilinnu etapp ei läinud noormehel aga plaanipäraselt, kui avasõidust tuli sõidu alguses juba katkestamine ning teises sõidus oli ta 32. Vesilind kogus teise sõidu eest 49 punkti ja oli 38. Mantova esikolmiku moodustasid itaallane Mattia Guadagnini (Husqvarna, 420 p), austerlane Rene Hofer (KTM, 390 p) ja hollandlane Rick Elzinga (Yamaha, 250 p). B sõidus osalenud Pihlak katkestas avasõidu, kuid teises oli 14. ning sai seal 24.
Itaalia meistriks tuli Guadagnini (1380 p), hõbeda sai Mantova 10. itaallane Emilio Scuteri (1057 p) ja pronksi tänane 8. itaallane Alberto Barcella (695 p), Vesilind kogus kolme etapiga 315 punkti, mis andis talle 19. koha.