Tanel Leok sai MM-il 18. koha

(vasakult) Andero Lusbo, Kadri Ehamäe ja Tanel Leok. Foto: Motostart Photography
Lõppenud nädalavahetusel sõideti Itaalias Imolas motokrossi maailmameistrivõistluste viimane etapp kõikidele klassidele ning peeti ühtlasi ka EMX300 ja ka YZ125 bLU cRU sarjade finaalvõistlused, kus eestlaseid jagus võistlema pea igasse masinaklassi.

MXGP klassis sai Tanel Leok (Husqvarna) laupäevases kvalifikatsioonisõidus 21. koha. Pühapäeval peetud finaalsõitudes lõpetas Leok esimese sõidu 16. ja teise 18. kohal, mis andis talle kahe sõidu kokkuvõttes 18. koha. Etapi võitis juba eelmisel etapil maailmameistriks tulnud hollandlane Jeffrey Herlings (KTM) sloveenlase Tim Gajseri (Honda) ja belglase Clement Desalle (Kawasaki) ees. MM-il järgnesid Herlingsile eile kvalifikatsioonis veidi viga saanud ja täna finaalidest loobunud itaallane Antonio Cairoli (KTM) ja Desalle, osad etapid vahele jätnud Leok lõpetas hooaja 18. kohal.

EMX300 klassi Euroopa meistrivõistlustel heitles poodiumikohale Andero Lusbo (Husqvarna), kes koges eile peetud esimeses sõidus tehnilist ebaõnne, kui pidi kolmandalt kohalt katkestama. Täna peetud teises sõidus tegi Lusbo taas väga hea sõidu ja oli kolmas, kuid tema peamine konkurent poodiumi madalaimale astmele belglane Eric Willems (Husqvarna) lõpetas kohe Lusbo selja taga ja edestas eestlast lõpuks 2 punktiga. Euroopa meistriks tuli inglane Brad Anderson ja teiseks hollandlane Mike Kras (mõlemad KTM).

Esimesena Eesti naisena MM-il osalenud Kadri Ehamäe (Honda) tegi kõrges konkurentsis vapra esituse lõpetades sõidud 27. ja 29. kohal, mis andis talle kokku 29. koha. Maailmameistritiitli võitis tänavu itaallana Kiara Fontanesi hollandlanna Nancy Van De Veni (mõlemad Yamaha) ja sakslanna Larissa Papenmeieri (Suzuki) ees.

Yamaha YZ125 bLU cRU margisarja Superfinaalis, kus osales igast riigist parim Yamaha YZ125 sõitja, lõpetas Allar Pent esimeses sõidus 22. ja teises 13. kohal ning kokku oli ta 18. Sarja esikoha võitis šveitslane Kevin Brumann, teine oli inglane Joel Rizzi ja kolmas taanlase Magnus Smith.

Maailma parimad krossisõitjad lendavad nüüd Ameerika Ühendriikidesse, kus 6.-7. oktoobril sõidetakse RedBudi rajal tänavune Rahvuste krossi, kus Eestit esindavad Tanel Leok, Harri Kullas ja Hardi Roosiorg.