Tanel Leok sõitis Prantsusmaal oma 250-nda MM-etapi

Tanel Leok

Motokrossi maailmameistrivõistluste seitsmes etapp toimus sellel nädalavahetusel Prantsusmaal Saint Jean D´Angely krossirajal. Eriline sündmus oli see A1M Motorsport Husqvarna meeskonna sõitja Tanel Leoki jaoks, kellele see oli karjääri 250 MM-etapiks. Tänasel etapi lõpetas Leok MXGP klassis viieteistkümnendana.

Oma 250 GP etappi sõitnud Leok tegi esimeses sõidus suurepärase stardi ning ta pääses kohe top 10 sisse. Sõidu alguses hoidis ta korraks ka seitsmendat kohta. Seejärel said mõned konkurendid temast mööda ja Tanel langes kümnendaks. Rohkem keegi Tanelile ohtlikuks ei saanud ning ta tuli kümnendana finišisse. Esimeses sõidus oli kindlalt parim Tim Gajser (Honda, Sloveenia), teisena lõpetas sõidu Antonio Cairoli (KTM, Itaalia) ning kolmandana Arnaud Tonus (Yamaha, Šveits).

Teine start Leokil kahjuks nii hästi ei õnnestunud kui esimene ja kogu sõidu jooksul heitles ta kohtadel 15-20. Sellist kiirust nagu avasõidus ta enam näidata ei suutnud ja nii pidi Leok leppima 18. kohaga. Esikoha võttis taas Tim Gajser, kodupubliku rõõmuks lõpetas sõidu teisena Romain Febvre (Yamaha, Prantsusmaa), kolmas oli Arnaud Tonus. Sõit ebaõnnestus täielikult sarja liidril Antonio Cairolil, kes kõigepealt stardipuuse sisse sõitis, seejärel korra veel sõidu jooksul kukkus ning korra ka tsikli välja suretas. Lõpuks ta ei suutnudki paremat kui 17. koht.

Päeva kokkuvõttes sai Leok 14 punktiga viieteistkümnenda koha. Sarja kokkuvõttes on ta 65 punktiga 18. kohal. Etapi kokkuvõttes teenis esikoha 50 punktiga Tim Gajser, teine oli 40 punktiga Arnaud Tonus ja kolmas 38 punktiga Romain Febvre. Tänane võitja Gajser vähendas vahe sarja liidri Cairoliga vaid kümnele punktile.

Tanel Leoki 250GP kiiver

Tanel Leok: ”Minu jaoks oli Prantsusmaa MM päris eriline. See oli minu 250s MM ja tundub suht uskumatu ikka veel. Sõitudes olin 10 ja 18. Teine sõit tegin muudatusi tsiklil, mis polnud päris õiged ja ei tundud ennast mugavalt. Suured tänud kõigile, kes andsid oma panuse, et olen jõudnud nii kaugele.”

MX2 klassi avasõidu start ebaõnnestus Hardi Roosiorul ja avakurvi järel oli ta viimase koha peal. Sõidu esimene kolmandik õnnestus tal aga üsnagi hästi ja parimal hetkel tõusis Hardi 20. kohale. Seejärel lasi ta endast mitu konkurenti mööda ning lisaks tuli ka kukkumine ja Hardi lõpetas sõidu 28. kohal. Stardi järel asus sõitu juhtima sarja liider Jorge Prado (KTM, Hispaania). Prado on sellel hooajal kõik sõidud võitnud kus ta startinud on ja ei olnud ilmselt palju neid kes oleks tema vastu julgenud panustada. Belglasel Jago Geertsil (Yamaha) olid aga teised plaanid. Teisele kohale tõustes hakkas ta Pradot jälitama ning eelviimasel ringil õnnestuski Geertsil sarja liidrist mööduda ning karjääri esimene sõiduvõit võtta. Prado lõpetas sõidu teisena ja Thomas Kjer Olsen (Husqvarna, Taani) kolmandana.

Ei õnnestunud paremini Hardil ka teine start ja taas pidi ta sõitu rivi lõpust alustama. Kiiresti tõusis ta top 20 lähedale, kuid punktikohta siiski välja võidelda ei õnnestunud, finišisi oli Roosiorg kahekümnekolmas. Võitlus esikohale kujunes sarnaseks avasõiduga, taas sai Prado stardist ees minema ja taas hakkas teda mingi aja pärast jälitama Geerts. Geerts suutiski vahe liidriga peaaegu kinni võtta, kuid väike kukkumine kurvis kustutas tema lootused esikohale. Prado võitis sõidu, Geerts lõpetas teisena ja Ben Watson (Yamaha, Suurbritannia) kolmandana.

Etapi kokkuvõttes oli Roosiorg kahekümneseitsmes, sarja üldarvestuses on ta 7 punktiga 34. kohal. Tänase etapi võitis 47 punktiga Jorge Prado, teine oli 47 punktiga Jago Geerts ja kolmas 36 punktiga Thomas Kjer Olsen. Üldarvestuses suurendas Prado vahe teisel kohal oleva Olseniga 14 punkti peale.

Hardi Roosiorg: “Laupäeval ei saanud rajal hakkama ning ei suutnud sõita kvalifikatsioonis kiiret ringi, mis kvalifikatsioonisõitu pani mind 28ndana puu taha. Kvalifikatsioonisõidus hüppas stardilukk liiga vara lahti ning start ebaõnnestus, kuid suutsin teha möödasõite ning lõpetada 23ndana. Pühapäeval mõlemad stardid totaalselt ebaõnnestusid kuna lasin ratta peale puud ringi. Esimene sõit sõitsin top20 piirimail, kuniks üritasin konkurendist mööda sõita ning kukkusin. Polnud enam aega kohta parandada ning lõpetasin 28nda koha peal. Teine sõit sõitsin samuti top20 grupiga koos, kuid tegin kõvasti vigu ning jäin iga ringiga natuke maha. Nädalavahetusega rahule ei saa jääda, kuid tuleb keskenduda järgnevateks võistlusteks ning teha parem tulemus.”