Vanatehnika päev Kuimetsa krossirajal tuleb taas!

Kuimetsa_Vanatehnika_2016_PLAKATAeg luurata vanemate ja vanavanemate kuuri alla ning üles otsida vägev vanatehnika, millega viimased omal ajal lõbusõite tegid. Kuimetsa vanatehnika päev tuleb jälle, 6. augustil.

Kui endal aga vinget masinat kuuri all ei leidu, tasub sellegipoolest Kuimetsa krossiraja ääres kohal olla. Seda seepärast, et nautida vaatepilti lausa sajanditaguste pillide tähesõidust.

Kui eelneval aastal oli sõidukeid kohal sada, siis ürituse korraldaja Juhan Laansoo lubab, et sel korral tuleb neid veel rohkem! Tähesõidust tulevad osa võtma tõesti väga vanad masinad: mitmed mootorrattad, autod, nostalgilised tuletõrje-ja politseiautod. Teretulnud on kõik vanatehnika omanikud. Tuleb vaid kohale tulla, registreerida ja sõitu täiel rinnal nautida.

Tegelikult pakub päev Kuimetsas kõigile midagi – vanemale generatsioonile mõnusat nostalgiahõngu, noortematele aga põnevust ja uudishimu. Vanatehnika päev koosneb mitmest etapist. Täpselt kell kaksteist päeval alustatakse tähesõiduga Kuimetsa-Kaiu-Kuimetsa marsruudil. Läbitava maa pikkuseks 14 kilomeetrit. Need, kes kolonnis sõita tahavad, tulgu kohale varem, sest registreerimine saab kohapeal alguse juba kella üheksast hommikul.

Osavõtumaks on kaks eurot, mis sisaldab ka ürituse päevapiletit. See tähendab, et tähesõidul osalejad saavad kahe euro eest veeta kogu päeva üritusel, millele annab võimsa lõpp-punkti Metsatöllu kontsert.

Kogu neliteist kilomeetrit on suletud territoorium, mida valvab kolonni ees ja järel politsei. Korravalvurite järel alustavad vanatehnika demonstreerimisega kaks Nõukogude Liidu aegset miilitsamootorratast. Nende järel sõidavad juba paraadi vanemad pillid, liikudes nii aina rohkem tänapäeva poole, kus kõige lõpus näitavad end 1980-1990ndate masinad. Laansoo sõnade kohaselt viib kõige vanem masin inimesi tagasi aastasse 1910.

Pärast tähesõitu jääb kogu tehnika inimestele krossiraja ääres olevale platsile uudistamiseks. Kuna päevast võtavad osa ka Unic-Moto klubi liikmed, võib kohe kindlasti näha väga mitmesugust ja huvitavat vanatehnikat. Tähesõidus osalevad masinad ei pea olema registris. Samuti ei nõuta neilt numbrimärki. Väga oluline on aga, et sõitjad oleksid roolis kained ning et mootorratastel istujad kannaksid kiivrit. Politseile on antud igasugune õigus kahtluse korral kontrollida sõitjate kainust.

Kell 13.30 jätkub päev krossiraja ääres vanade motokrossirataste väljapaneku ning demosõiduga. Eraldi sõidavad soolod ning külgkorvid. Soolosõitjate kohapealt võib saladuskatte all öelda, et korraldaja Juhan Laansoo on renoveerinud oma 350-kuubikulise IZH Planeta Sport masina, millega ta viimati tuli Eesti meistriks 1986. aastal ning millega nüüd teda rajal sõitmas näha saab. Lisaks on kohaletuleku osas räägitud kolmekordsete maailmameistritega – Heiki Mikkolaga Soomest ja venelase Gennadi Moisejeviga. Rääkimata Nõukogude Liidu meistritest, keda kokku tükki 15 ning meie oma Eesti Nõukogude Liidu meistritest Aadu Sikk, Andres Krestinov, Peeter Koval, Jüri Makarov ja Venemaalt Aleksei Tsenitsen, Aleksander Miheejev, Dimitri Tsenitsen ja teised.

Kohale on lubanud tulla paljud endised motoorisportlased, rohkem või vähem tuntud meil ja mujal: Raul Sinimaa, Toomas Aaliste, Vello Luig, Mart Luig, Mart Lajal, Mart Roomet, Ülo Raudsepp, Tõnu Kivija, Urmo Kadakas, Kuno Ruuben, Arvo Küünemäe, Jüri Strom ja Imre Strom.

Soolosõidule järgneb külgkorvide demonstratsioonsõit. Sinna on lubanud tulla Nõukogude Liidu meistrid Juhan Uustalu koos Mati Orasega ning teisedki tuntud nimed. Üritust jätkatakse tänapäeva mototehnika demosõiduga, näitamaks publikumile, mis toimub nüüd krossisõidus. Masinatele istuvad kaks nimekat sõitjat, kes küll tippspordist taandunud, kuid mõned ringid Kuimetsa krossirajal sellegipoolest teevad. Nendeks meesteks Juss Laansoo ja Aigar Leok.

Päevale annab vinge lõpu ansambel Metsatöll, kes on spetsiaalselt Kuimetsa krossirajast loonud seni kuulmata viisijupi. Ürituse päevapilet on viis eurot, allameetrimeestele tasuta. Lisaks müüakse eraldi tribüünikohti, mis lisab piletile 5 eurot. Kõigi tribüünil istujate vahel loositakse välja hinnalisi auhindu.

Lisainfo Facebookis: https://www.facebook.com/kuimetsamx/?fref=ts