Värske Pitbike Open Eesti meister Heido Havam: „Tõmban kolmanda meistritiitliga joone alla!“

Heido Havam. Foto: Helen Urbanik

Pitbike Open Eesti meistriks sõitis täna Pühajõe motokeskuses end peale tasavägist hooaega Heido Havam (Honda, HRC Eesti Racing Team).

Enne tänaseid kahte sõitu atraktiivsel Toila lähedal asuval rajal juhtis Pitbike Open klassi Eesti meistrivõistlusi Juss Maidla (BucciMoto, Kagu MK) vaid 4 punktiga Havami ja 13 punktiga Marko Lepiku (BucciMoto, Mini RC) ees. Täna ei tekkinud Havamil ühtegi tehnilist probleemi ega lubanud ta endale ka sõidus eksimusi, juhtides sõite startidest finišini. Esimeses sõidus sai Maidla kohe Havamit jälitama asuda, kuid teises tuli tal enne veel mööduda Romet Ahist (BucciMoto, Mini RC) ja Lepikust. Päeva kokkuvõttes oli Havami ja Maidla järel kolmas Lepik, saades sõitudes viienda ja neljanda koha.

Kolmandat korda Pitbike Open Eesti meistriks tulnud Havam edestas Maidlat hooaja lõpuks 2 punktiga. „Kui tehnika vastu peab, ei ole mul kahjuks Eestis hetkel kellegagi võistelda. On hea meel sellele asjale kolmanda järjestikuse meistritiitliga joon alla tõmmata,“ ütles Havam. „Tänan kõiki inimesi, kes on olnud nõu ja jõuga toeks – teid on ja tunnete ennast kindlasti ära!“

„Ei saanud ma täna Havamile veel vastu,“ tõdes ka teiseks tulnud Maidla, „tal on ikka nii tugev krossipõhi all.“

Samades sõitudes osalenud Semi 88 korraldaja karika klassis, mille võitis Raivo Raudsepp (Pitpro, Sõmerpalu MK) oli ka täna meeldivalt rohkelt osalejaid, kellest paljud on noored ja loodetavasti kasvab neist Havamile järeltulija.

Romeo Pikand (655). Foto: Helen Urbanik

Olerex noortesarja 85cc klassis võidutses Romeo Pikand

Samas Pühajõel toimus täna ka Olerex Eesti noorte motokrossi karikasarja seitsmes etapp.

Pühajõe rada on üks väheseid kõva pinnase ja nii suurte looduslike tõusude-langustega komplekse Eestis, mis meenutab Kesk-Euroopa krossiradu – paljud võtsid tänast võistlust kui suurepärast treeningut juba teisipäeval, 20. augustil toimuvaks Eesti meistrivõistluste etapiks Tihemetsas.

„Esimeses stardis sain hästi ees minema, kuid teine sõit oli raskem, kuna pidin alguses pingutama, et teistest mööda saada ja ise juhtima asuda,“ ütles 85cc klassi võitja Romeo Pikand (KTM, Viljandi VMK). „Kurvid olid veidi libedad, aga muidu mulle rada meeldis.“ Kvalifikatsioonis olid Mark Peterson (KTM, Valga MK) ja Hugo Nork (KTM, Motoextreme) Pikandi seljataga samas sekundis väga tasavägised, kuid sõitudes läks Peterson Norgil, kes teises sõidus ka stardi võitis, siiski 4-5 sekundiga eest ära.

Kõigis ülejäänud noortesarja klassides tõestasid sarja liidrid Pühajõel oma ülekaalu konkurentide ees. 65cc klassis pani Gregor Kuusk (Husqvarna, RedMoto Racing) end taas maksma, teine oli Kaspar Uibu (Yamaha, Sõmerpalu MK) ja kolmas Tristen Mardo (KTM, AYR Racing Team).

50cc klassis võitis kiirema, A-grupi mõlemad sõidud Lucas Leok (Husqvarna, Sõmerpalu MK), teine oli Aston Allas (Husqvarna, RedMoto Racing) ja kolmas Enri Lustus (Husqvarna, Sõmerpalu MK). B-grupi mõlemad sõidud võitis Stefan Dorogin (KTM, Tsarskoselsky Tehno-Park).

50 PW/Mini klassis ei olnud taas vastast Theo Koltsile (KTM, Vihur Motosport), kelle järel sai teise koha Markus Rotmeister (Husqvarna, Pärnu Motoclub) ja kolmas oli Steven Eugen Tiitso (KTM, AYR Racing Team).

ATV Lapsed klassi võitis Karl Koho (Äksi39Team) Argo Algma (MC Panter) ja Samuel Klettenbergi (kõik kolm Apex, Türi AMK)ees. ATV Lapsed Juunior klassi aga Pätrik Ilm Kaspar Saare (mõlemad Apex) ja Alice Kivimäe (Cobra, kõik kolm Linnamäe Krossiklubi) ees.

Olerex motokrossi Eesti noorte meistri- ja karikavõistlused lõpevad 7. septembril Jõgevamaal Linnamäel, kus toimub ka BucciMoto Pitbike karikasarja finaaletapp.