Marten Männi Foto: Jetski Race Photos
Jetisõidu maailma meistrivõistlustelt Ameerika Ühendriikidest, kus osalejaid oli 50 riigist, tuli Eestisse kolm medalit – autoriks 14-aastane Saku Gümnaasiumi 8. klassi noormees Marten Männi.

Kõigepealt sai eestlasele meelepärase lahenduse Junior Ski Stock klassi finaal. Avasõidus oli Männi teine ja nii tuli teises stardis põhirivaalidel silm peal hoida. Plaan õnnestus, Marten lõpetas esimesena ja oli kahe sõidu kokkuvõttes juunioride maailmameister.

“Olen selle võidu üle väga õnnelik,” ütles Männi pärast sõitu. Hõbe jäi USA-sse, pronks läks Taisse.

MM-i põhistardiks oli Pro-Am Ski Stock klass, mis on selle masinaklassi absoluutne tipp. Lisaks tuli nüüd konkureerida juba meestega. Marten Männi alustas teise kohaga norralase Ulrik Berntseni järel. Samas järjestuses lõpetati ka teine finaalsõit, kuld seega Norrasse, Männile kuulus hõbe ja pronksi sai argentiinlane Daniel Martinelli.

“Eks meestega koos oli sõit ikka ülimalt pingeline. Kaks norralast olid seal väga kiired, eriti võitja. Tal oli ka rohkem kogemusi, eriti hüpete ületamisel, kus ta mind igal ringil mõne kümnendikuga edestas. Kiirus rajal oli meil tõenäoliselt võrdne, võib-olla olin mina isegi natukene kiirem,” lisas Männi.

Junior Ski Limited klassi finaalis võttis revanši poolakas Kacper Kania, kes võitis mõlemad sõidud. Kahe teise kohaga sai hõbeda Marten Männi, pronks rändas Araabia Ühendemiraatidesse.

“Kogu võistlus oli füüsiliselt väga kurnav. Õhutemperatuur oli pidevalt +40 kandis ja lõpuks kadus lihtsalt teravus ära. Olen rahul, et suutsin lõpuni vastu pidada,” ütles Männi.

Edukas hooaeg lõpetatakse kuu aja pärast Tais toimuvate maailma karikavõistlustega.

Lisaks saavutasid ka teised eestlased märkimisväärseid kohti. Mattias Reinaas sai Jun 10-12 Ski Lite klassis neljanda Ski Stock’is viienda koha. Andrus Lutt oli Expert Runabout Open klassis neljas ja Rainer Lepp Runabout GP klassis 8. kohal.