Võrtsjärvel selgusid Eesti enduro meistrid

Martin Leok. Foto: Edgar Seemendi
Neljast etapist koosnenud enduro Eesti meistri- ja endurosprindi karikavõistlused leidsid lõpplahenduse Võrtsjärve ääres. Raske katsumuse absoluutvõitjaks tuli Martin Leok (Sõmerpalu MK, KTM, 1:07.57), kellele järgnesid Priit Biene (RedMoto Racing, Husqvarna, +37,3 sek) ja Veiko Rääts (Sõmerpalu MK, Sherco, +2.28,6).

Võistlusklasside kaupa vaadates tuli Rääts E-1 klassi võitjaks. Ülejäänud poodiumikohad hõivasid selles klassis soomlased Kosti Kirjavainen (RedMoto Racing, Sherco) ja Jani Salonen (KaMoKe, KTM). Poodiumilt jäi esimesena välja Aigar Leok (Sõmerpalu MK, Yamaha), kes kaotas palju aega mõlemal endurokatsel. Sellest hoolimata tuli Aigar Leok 128 punktiga E-1 klassi Eesti meistriks. Teine oli Rääts (96 p) ja kolmas Salonen (67 p).

Absoluutarvestuse kaks esimest hõivasid parimad kohad ka E-2 klassis, kus võitjaks tuli Martin Leok ja teine oli Priit Biene. Klassi kolmas oli Tajo Andressoo (Sõmerpalu MK, KTM). Meistrivõistluste arvestuses oli samuti esimene Martin Leok (142 p), teine Biene (95 p) ja kolmas Võrtsjärvel neljanda kohaga leppima pidanud Teemu Latostenmaa (71 p).

Terve hooaeg E-3 klassi valitsenud Elary Talu (Sõmerpalu MK, KTM) oli Võrtsjärvel sunnitud pärast esimest krossitesti katkestama ning nii tuli klassis võitjaks Priit Palatu (Sõmerpalu MK, KTM), teine oli Toomas Triisa (RedMoto Racing, Husqvarna). Eesti meistrikulla teenis ikkagi Talu (129 p), teine oli Triisa (91 p) ja kolmas Palatu (54 p).

E-40+ klassis tuli tihedas võitluses esimeseks Vaido Kalm (Sõmerpalu MK, KTM), kes edestas vaid 3,3 sekundiga Rene Jerbachi (RedMoto Racing, Jawa). Kolmas oli Jarko Metsis (RedMoto Racing, Husqvarna). Meistrikarika viis koju Kalm (101 p), teine oli Jerbach (64 p) ja kolmas soomlane Mika Karma (50 p), kes võttis osa vaid avaetapist.

Juunioride arvestuses teenis Võrtsjärvel esikoha Niklas Laankoski (KaMoKe, Yamaha), kellele järgnesid Tino Nuuttinen (KaMoKe, TM) ja Egert Säärits (Kagu MK, KTM). Meistrivõistluste arvestuses võitis Laankoski (146 p), teine oli Nuuttinen (64 p) ja kolmas Jaanus Hugo Ermits (54 p).

E-B klassis oli viimasel etapil teistest üle Andres Kukk (RedMoto Racing, KTM). Teise ja kolmanda koha hõivasid Timo Hermlin (Sõmerpalu MK, KTM) ja Ain-Gustav Bartels (RedMoto Racing, Beta). Eesti karikavõistluste arvestusse kuulunud klassis tuli võitjaks Hermlin (104 p), teine oli Jüri Kommer (77 p) ja kolmas Bartels (54 p).

E-C klassis võidutses Risto Mäeots (Paikuse MK, KTM), teine koht kuulus Mika Lindforsile (RedMoto Racing, KTM) ja kolmas Peeter Karjale (Tartu EK, KTM). Karikavõitjaks tuli samuti Mäeots (84 p), teine oli Lindfors (78 p) ja kolmas Karja (40 p).

V-50+ arvestuses triumfeeris Toivo Nikopensius (Paikuse MK, Yamaha), kes edestas põhjanaabrit Mika Vuorit (KTM) ja lõunanaabrit Andris Kalninšit (Husqvarna). Nikopensius (96 p) tuli ka turvalise edumaaga Eesti karikavõitjaks. Ülejäänud poodiumikohad jagasid Vuori (47 p) ja Tommi Latostenmaa (46 p).

E-Rookie klassis moodustasid neljandal etapil esikolmiku Rene Lehiste (Paikuse MK, Beta), Kristjan Koha (Paikuse MK, KTM) ja Keito Kirk (Tartu EK, KTM). Karika saab pea kohale tõsta Lehiste (82 p), teine oli Koha (63 p) ja kolmas Tauri Raidoja (30 p).

V-60+ klassis võitis Võrtsjärvel Reijo Kivelä (Yamaha), kes tuli ka Eesti karikavõitjaks. Naisi viimasel etapil kahjuks stardis polnud, kuid hooaja kokkuvõttes kuulus esikoht soomlannale Iina Turkkile.

20. oktoobril lõpetatakse kodune endurohooaeg Vasalemma Hard Enduroga, toimumispaigaks Vasalemma karjäär.