Allar Pent jätkab Hollandi meistrivõistlustel teisel kohal

640_allar_pentHollandi juunioride meistrivõistlustele pühenduv Allar Pent tähistas oma 12-ndat sünnipäeva osaledes laupäeval ja pühapäeval sarnaselt eelmisele nädalavahetusele kahel erineval võistlusel.

Pähapäeval St. Isidorushoeve krossirajal sõidetud Hollandi meistrivõistluste 12-nda etapi kvalifikatsioonis näitas Pent seitsmendat aega. Esimeses sõidus kihutas Pent pool distantsi kuuendal kohal, kuid suutis end viimase nelja ringi jooksul lõpuks kolmandaks sõita. Kindla võidu võttis Eloy van Rijkevorsel, kes edestas meistrivõistluste liidrit Kay Karssemakersit 22,2 sekundiga, kellest omakorda 3,7 sekundit jäi Pent. Teine sõit kulges eestlasele sarnaselt esimesele, kui ta avaringi järel oli kuues ja seejärel stabiilset sõitu tehes end lõpuks jälle kolmandaks sõitis. Selles sõidus osutus kiireimaks Karssemakers, kellele teisena lõpetanud avasõidu neljas poiss Max van den Elzen kaotas 13 sekundiga, Pent jäi teisest kohast omakorda 1,2 sekundit.
Kahe sõidu tulemusena saavutas etapivõidu Karssemakers (195 punkti), van den Elzen (183 p) oli teine ja Pent (182 p) kolmas. Meistrivõistluseid juhib endiselt Karssemakers, kellel on peale St. Isidorushoeve’i etappi koos 2141 punkti, Pent jääb temast teisena maha 86 punktiga ja eestlasest omakorda 97 punkti kaugusel asub van den Elzen.

“Laupäeval tähistas Allar oma sünnipäeva Heeswijk-Dinteris klubikrossil, kus kihutas koos MX1 klassi sõitjatega, mis oli hea treeningvõistlus ning ta ei jäänud seal palju maha selle klassi eelviimasest Samantha Jostast. Tänast Hollandi meistrivõistluste etapi kvalifikatsiooni võttis Allar rahulikult ja õppis rada. Esimeses sõidus olid sarja kiiremad kõik pundis koos ja sealt tuli hea kolmas koht, teises sõidus pidi Allar van den Elzeniga ratas-rattas toimunud duellis napilt alla vanduma ja tuli jälle kolmas koht. Kay tegi head stardid ja hetkel on ta löömatu, sest tema ringiajad olid teises sõidus kõigile püüdmatud,” rääkis Allari isa Aivar. “Kuna poisid kasvavad kiiresti, siis on hetkel selge, et van den Elzeni ja Allari tsiklid jäävad nendele väikseks ja võimsust veidi väheks. Kõigele vaatamata tuleb veel kolm etappi vastu pidada ning lõpuni pingutada ja oma parimat näidata.”

Hollandi meistrivõistluste järgmine etapp sõidetakse juba eeloleval nädalavahetusel 27. septembril Alpheni krossirajal.