Baltic Time Attack Series sai põneva avalöögi Auto24ringil

Foto: Raimonds Volonts

Maikuu esimene nädalavahetus oli paljudes paikades külm ja lumine, kuid erinevalt soomlastest otsustasid Baltic Time Attack Series´i korraldajad oma plaane mitte muuta. Lõpuks selgus, et Pärnusse lumi ja vihm ei jõudnudki ning võistlus toimus kuival rajal.

Avaetapil Pärnu külje all asuval Auto24ringil tegi Lamborghini Huracan Super Trofeol sõitnud Artūrs Batraks ringiajaks 1:15.962, mis jääb vaid 1,345 sekundiga alla Formula Baltic Open-klassi vormeliga püstitatud ametlikule rajarekordile.

Ilmaennustust eiras neljast riigist Pärnusse saabunud 33 osalejat, kes osalesid kuues võistlusklassis. Juba kvalifikatsiooniring ennustas tihedat konkurentsi, ringiajad olid võrdsed kõigis võistlusklassides. Oodatult paranesid ajad päeva edenedes – nii oli kvalifikatsioonis Batraksi ringiajaks 1:19.663, esimeses võistlussõidus 1:18.765, ent teisel katsel kärpis ta sellest veel tervelt 2,8 sekundit. Konkurendid nii suurt edasiminekut näidata ei suutnud, kuid aegu parandasid kõik.

Võistlus lõppes täpselt enne Pärnut tabanud paduvihma – nii et võistluse korraldajatel õnnestus ilma “tellimine” sajaprotsendiliselt!

Eduards Kalve, Baltic Time Attack Series juht: “Väga hea meel, et me ei pidanud võistlust vaatamata ähvardavale ilmaennustusele ära jätma ja et nii paljud osalejad Pärnusse jõudsid. Rajal oli tõeliselt sõbralik võistlejate pere ja suurepärane, et selline ürituse formaat neile kõigile sobib. Võime kinnitada, et ees ootab veel vähemalt kolm võistlust ning järgmine kord saavad Balti- ja Põhjamaade ning teiste naaberriikide sõitjad näidata oma oskusi Bikernieki ringrajal Riias.”

Avaetapil Auto24Ringil ei olnud kiireimas Unlimited-klassis vastast Lamborghini Huracan Super Trofeol sõitnud Artūrs Batraksile, kellele järgnes Raimonds Tihonovs (Nissan 200SX).

Ekslusiivses Supercars-klassis domineerisid Porschedel sõitnud leedulased. Võitis Mantas Janavičius (Porsche 911 Turbo S), edestades Marius Bartkust (Porsche 911 GT3). Bartkus oli küll eelsõitudes kiirem, kuid ajasõitudes jäi ta 0,7 sekundiga alla ja nii tuli kokkuvõttes leppida II kohaga. Kolmas koht kuulus Jonas Poskusele, kes eelsõitudes oli alles viiendal kohal.

Honda Civicul sõitnud Modris Žentiņš võitis probleemideta PRO2000-klassi, edestades samuti Hondat roolinud eestlast Aivar Aedmaad.

Kõige populaarsem oli 3000+-võistlusklass ning siin võttis esikoha Leedu võidusõitja Dainius Kablys (Mitsubishi Lancer Evo X), kes edestas lätlasi Edgars Freivaldsi (Mitsubishi Lancer Evo X) ja Mārcis Stūriškat (Subaru Impreza).

Lätlane Andris Čats (BMW 330i) oli kiireim 3000-klassis. Järgnesid kaks Eesti võistlejat – Vladimir Tkatšov (Honda Civic Type-R) ning kvalifikatsioonis kiireimat aega näidanud Juri Ledjajev (BMW 328).

Klassis 2000 vallutasid poodiumi Honda Civicutel sõitnud lätlased. Esikoha võttis Reinis Trūps, järgnesid Sandis Siliņš ning võistluse noorim ja ainus naisvõistleja Marta Starka.

Baltic Time Attack Series´i teine osavõistlus toimub 22. juunil Biķernieki ringrajal Riias. Lisainfot nii ürituse kui reeglite kohta leiab võistluse veebiküljel www.timeattack.lv ning sotsiaalmeedias (@baltictimeattack).