Eesti noortekoondis sai Euroopa Rahvuste krossi kvalifikatsioonis 13. koha

(vasakult) meeskonna juht Raido Kiisk, Jörgen-Matthias Talviku, Martin Michelis, Hugo Nork ja Tristan Loob.

Käesoleval nädalavahetusel peetakse Euroopas kaks noorte meeskondlikku mõõduvõtmist, millest üks on Poolas toimuv Euroopa Rahvuste kross ja Belgias sõidetav kuulus Coupe de l’Avenir.

Algselt pidi Euroopa Rahvuste kross toimuma Inglismaal ja Coupe de l’Aveniri võistlusest erineval ajal, kuid kuna britid loobusid, siis tulid poolakad appi ja võtsid Euroopa rahvuste krossi organiseerimise enda peale. Kahjuks toimub võistlus aga täpselt samal ajal, kui Coupe de l’Avenir Motocross, kus eestlased juba pikki aastaid edukalt käinud. Kuna mõlemad võistlused on meie noorsportlastele väga olulised, sõitsid Eestist välja kaks meeskonda.

Gdanskis toimuvale Euroopa Rahvuste krossile läksid Eestit esindama 85cc klassis Hugo Nork ja Tristan Loob, 125 2T arvestuses Martin Michelis ja 250 4T klassis Jörgen-Matthias Talviku.
125 ja 250 ühissõidus said Talviku 4. ja Michelis 27. (enda klassis 12.) koha, Nork oli 85stes 31. ja Loob 37. Kui nõrgim tulemus maha arvatud, sai Eesti 13. koha, päeva esikolmik oli Itaalia, Taani ja Hispaania.

Võistluse ametlik leht www.mxoen2019.pl. Live tulemused: https://live.motoresults.pl/

Coupe de l’Aveniri meeskonnas osalevad 65cc klassis Jan-Marten Paju, Enriko Peilman ja Sander Pihlakas; masinaklassis 85cc sõidavad eestlastest Romeo Pikand, Mark Peterson ja Richard Paat ning Openis Romeo Karu, Meico Vettik ja Hans Priidel.
Open klassi kvalifikatsioonis olid Priidel 8., Vettik 11. ja Karu 28. Paat ületas 85cc klassis lõpujoone 13., Pikand 21. ja Peterson 36. kohal. Kõige väiksemate 65cc klassi sõidus olid Paju 24., Peilman 34. ja Pihlakas 36.

Võistluse ametlikud tulemused: https://speedhive.mylaps.com/Events/1735704